Monthly Archives: Sierpień 2011

Newsy od Anity Włodarczyk

Anita Włodarczyk, reprezentująca nasz Klub, zdobyła złoty medal podczas odbywających się w Bydgoszczy Mistrzostw Polski. Uzyskała w rzucie młotem wynik 73,05 – lepszy od minimum PZLA (71,50) na mistrzostwa świata w Daegu.

W tej chwili nasza zawodniczka przebywa w obozie przygotowawczym do Mistrzostw Świata w Daegu (Korea Południowa), które odbędą się w dniach 27 sierpnia-4 września.

Zachęcamy do kibicowania Anicie!

więcej

Sukcesy SKRY na zawodach międzynarodowych

W ostatnich dniach nasi zawodnicy odnotowali sukcesy w Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych oraz Młodzieżowych Mistrzostwach Europy:

  1. Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych (U-18) w Lille:

W stojącym na bardzo wysokim poziomie konkursie rzutu młotem Nasz zawodnik Sebastian Nowicki uzyskał wynik nieco gorszy od rekordu życioewgo – 67.67 co niestety nie pozwoliło na awans do finału i ostatecznie uplasowało go na piętnastym miejscu wśród czterdziestu dwóch zawodników.

       2.   Młodzieżowe Mistrzostwa Europy (U-23) w Ostrawie:

Nasz zawodnik Norbert Rauhut po uzyskaniu w eliminacjach rzutu młotem odległości 69.21m zakwalifikował się do finału, w którym osiągnął najlepszy wynik w karierze 70.44m zajmując ostatecznie jedenaste miejsce.

Gratulujemy!

Więcej szczegółów na stronie z wynikami.

więcej

Zakończyła się renowacja tartanu

Od kilku dni można podziwiać świeżą tartanową nawierzchnię, która zastąpiła mocno zużytą, pamiętającą jeszcze początek lat 90.

Odnowienie bieżni przebiega dwuetapowo. Najpierw wycięto pofałdowane i spękane fragmenty starej powłoki i uzupełniono ubytki. Następnie została położona nowa, pięciomilimetrowa warstwa nowego tartanu wraz z posypką. Wymalowano także linie na wszystkich strefach uprawiania sportu – oprócz bieżni także na rozbiegach do skoku w dal, skoku o tyczce i skoku wzwyż.

W ten sposób zakończyła się renowacja całej powierzchni użytkowej na płycie stadionu RKS „SKRA”.

Warto wspomnieć, że w 1969 roku, kiedy położono tartan na Skrze była to pierwsza tego typu nawierzchnia stadionowa w Polsce.

Zapraszamy do galerii dokumentującej wymianę tartanu

więcej

Kryty Dirtpark na Skrze

W sierpniu rozpoczęły się prace związane z budową krytego ziemnego parku rowerowego przy stadionie Skry. W namiocie powstaną ziemne hopy, gliniana trampolina, drewniane najazdy oraz basen z gąbkami do ćwiczenia ewolucji.

– Zaczniemy od postawienia namiotu o powierzchni dwóch kortów tenisowych. To będzie pierwszy kryty dirtpark w Europie – zapewnia Maciej Kucbora, jeden z jego twórców i wielokrotny mistrz Polski w kolarskich dyscyplinach grawitacyjnych (skoki, zjazdy i akrobacje na rowerach).

Twórcy projektu wzorują się na podobnym parku w Kanadzie, gdzie w zajęciach uczestniczą też uczniowie okolicznych szkół. Podobnie ma być w Warszawie. – Polski Związek Kolarstwa dopiero zaczyna się interesować naszymi dyscyplinami, choć od wielu lat są obecne na mistrzostwach świata i igrzyskach olimpijskich. Chcemy kształcić na Skrze przyszłych reprezentantów Polski – mówi Kucbora.

Otwarcie we wrześniu. Ceny biletów: 5 zł za godzinę, 10 zł za dzień, 180 zł za karnet miesięczny.

A oto dokładna lista atrakcji:

  • Pumptrack
  • 3 linie hop zakończone wall ride’m
  • Funboxy – łatwe i dla początkujących
  • Linia średnia – dla początkujących, zakończona step up’em z miękkim zjazdem
  • Linia pro – duże hopy dla zaawansowanych
  • Basen z gąbkami – dla wszystkich
  • Rezibox – miękki funbox do pierwszych fikołków i 360
  • Minirampa ze spajnem – dla skate parkowych wyczynowców
  • Trampolina – trampbike i trampboard do ćwiczenia hangtime’u

Więcej bieżących informacji znajdziecie na profilu dirtpark.org na Facebook’u.

źródło: gazeta.pl, 43ride.com

więcej

Duży sukces Skry na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży!

RKS „SKRA” Warszawa jako klub zajęła 6 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w ogólnej klasyfikacji i 2 miejsce wśród klubów Mazowsza i Warszawy. Jest to duży sukces, dawno nie zajęliśmy tak wysokiego miejsca w klasyfikacji klubowej!

Wśród sukcesów wymienić należy  między innymi pierwsze miejsce Sebastiana Nowickiego w rzucie młotem, drugie miejsce Patryka Korpalskiego w rzucie młotem (ustanowił przy okazji swój rekord życiowy).

Pozostałe wyniki naszych zawodników:

Karol Sulejewski – 4 młot
Sylwia Kowalczyk – 5 młot
Sebastian Nowicki – 11 dysk
Marek Ambroziewicz – 12 kula (rekord życiowy w eliminacjach)
Dagmara Jarczyńska – 7 100m płotki
Jerzy Mach – 6 400m
Mateusz Orzechowski – 13 110m płotki
Karol Górski – 12 tyczka
Marcin Wolski – 18 tyczka

Pełna lista wyników zawodników naszego klubu dostępna jest tutaj.

Wszystkie wyniki z tych zawodów do obejrzenia tutaj.

więcej

w górę