Monthly Archives: Wrzesień 2011

Klub SKRA znalazł inwestora na remont obiektu!

– Pozyskaliśmy partnera, który wyłoży pieniądze na remont stadionu. W maju 2012 roku spotkamy się na nowoczesnym obiekcie – zapewnia prezes klubu Skra. Ceną za remont będzie jednak wielka reklamowa płachta.

Po upadku projektu budowy Parku Światła i wobec braku funduszy w miejskiej kasie na remont niszczejących obiektów Skry władze klubu postanowiły szukać nowych partnerów.

Tartan za milion

W zamian za możliwość powieszenia na stadionie ogromnego (powierzchnia: 3 tys. metrów kwadratowych!) banera reklamowego uda się pozyskać pieniądze na wymianę nawierzchni tartanowej, ustawienie krzesełek na trybunach (obecnie są jedynie drewniane ławy) i odświeżenie stadionu. Po remoncie widowiska sportowe będzie mogło tu oglądać jednocześnie 15 tys. widzów. – Wstępnie koszty remontu oceniamy na 2-3 mln zł. Sam tartan to koszty rzędu miliona złotych – mówi Krzysztof Kaliszewski, prezes Klubu RKS Skra.

Zapłacą reklamodawcy

Skąd podupadający klub weźmie takie pieniądze? Nowy partner Skry, firma Danlift, powiesi od strony ulicy Wawelskiej ogromny baner reklamowy. 70 proc. powierzchni będzie wykorzystywane komercyjnie, a na 30 proc. znajdą się wizualizacje stanu po remoncie.

– Na razie podpisaliśmy umowę na rok, potem zobaczymy. W maju spotkamy się już na wyremontowanym stadionie – zapewnia prezes Kaliszewski.

źrodło: tvnwarszawa.pl

więcej

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Mistrzostwa Mazowsza Młodzików

Podczas dwóch ostatnich weekendów odbyły się dwie imprezy młodzikowskie. Mistrzostwa Mazowsza Młodzików zostały rozegrane na stadionie KS „Orzeł” Warszawa 10.09.2011, natomiast Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików rozegrano w Kozienicach w dniach 17 – 18.09.2011. Nasi zawodnicy osiągnęli wiele wartościowych wyników poprawiając rekordy życiowe. Na szczególne wyróżnienie zasługują medaliści.

 W konkursie rzutu młotem odbywającym się na naszych obiektach 11.09.2011 bardzo dobrze wypadli najmłodsi młociarze, którzy zajęli całe podium:

  1. Mateusz Krzywicki 97 – 39.27m
  2. Adrian Świerczyński 97 – 37.27m PB
  3. Mikołaj Górski 97 – 36.56m

 

Ponadto wśród dziewcząt z bardzo dobrym wynikiem 49.61m triumfowała Klaudia Ziętarska 96.

 

Z dobrej strony zaprezentowały się również tyczkarski, które zajęły dwa pierwsze miejsca w konkursie odbywającym się na obiektach warszawskiego Orła 10.09.2011:

  1. Daria Rosiewicz 96 – 3.00m PB
  2. Kamila Śladowska 96 – 2.40m SB

 

Obydwa powyższe konkursy przeprowadzono w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików oraz Mistrzostw Mazowsza Młodzików.

 

Wśród pozostałych zawodników naszego klubu na wyróżnienie zasługują medaliści Mistrzostw Mazowsza Młodzików

  • Marcin Antosiuk 97 trzeci na 100m z czasem 12.35s
  • Tien Chu 97 trzeci wzwyż z wynikiem 1.65m

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów podczas zbliżającego się Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego, który odbędzie się w pierwszy październikowy  weekend w Kielcach!

więcej

Podziękowania za przybycie na obchody 90-lecia Skry

Pan dyrektor Wiesław Cieślak, w imieniu własnym i Zarządu Skry, chciałby serdecznie podziękować wszystkim przybyłym na obchody 90-lecia Klubu RKS „SKRA”.
To była wielka radość gościć wszystkich Państwa na naszym Obiekcie.
Jednocześnie wyrażamy ubolewanie z powodu nieobecności wielu znakomitych gości, rozumiemy jednak, że zatrzymały ich obowiązki służbowe.
Cieszymy się, że sprawy sportu w Warszawie nie są Państwu obojętne i wyrażamy nadzieję, że spotkamy się także na obchodach 100-lecia Skry i na kolejnych jubileuszach.

więcej

Dwie kwalifikacje olimpijskie

Podczas rozegranych 17 września na Skrze i Polach Mokotowskich Mistrzostw Polski w chodzie na 20km (połączonych z Międzynarodowym Mityngiem Warszawskim) dwie zawodniczki, Agnieszka Dygacz (AZS AWF Katowice) oraz Mirna Flores Sucley Ortiz (Gwatemala) wykonały minimum olimpijskie A, które uprawnia je do startu w igrzyskach w Londynie. Mistrzami kraju zostali Agnieszka Dygacz i Rafał Augustyn (OTG Sokół Mielec).

Wyniki do obejrzenia tutaj.

Zapraszamy do galerii.

więcej

Mistrzostwa na Skrze tuż tuż!

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w chodzie na 20km już  w ten weekend, a tymczasem podajemy kilka dodatkowych szczegółów dotyczących tych zawodów. W Mistrzostwach wystartuje 42 zawodników (21 kobiet i 21 mężczyzn).

Poza reprezentantami Polski zobaczymy także  sportowców z takich krajów jak: Rosja, Białoruś, Ukraina, Litwa, Łotwa, Włochy, Węgry, Gwatemala i Katar.

Skład sędziowski także będzie międzynarodowy – z Niemiec i z Czech.

Młodsze pokolenie na krótsze dystanse będzie reprezentować łącznie 25 zawodników.

Zapraszamy także do zapoznania się z programem czasowym Imprezy, listą zaproszonych gości oraz listą wybranych zawodników.

więcej

Mistrzostwa Świata w Deagu

W zakończonych niedawno (04.09.2011) Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce odbywających się w południowo koreańskim mieście Deagu zawodniczka Naszego klubu Anita Włodarczyk po osiągnięciu w pierwszym rzucie w eliminacjach minimum kwalifikacyjnego (71.09m) w finale uzyskała najlepszy wynik w sezonie 73.56m zajmując 5 miejsce. Biorąc pod uwagę bardzo krótki okres przygotowań spowodowany kontuzjami jest to świetne osiągnięcie, dobrze prognozujące przed przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie.

Trzymamy kciuki aby najbliższy okres przygotowawczy przebiegał bez przeszkód.

Gratulujemy!!!

więcej

Zaproszenie na uroczystość 90-lecia

Wszystkich obecnych i byłych zawodników oraz sympatyków Klubu, Zarząd R.K.S. „SKRA” zaprasza na uroczystośc 90-lecia w dniu 17.09.2011r. od godziny 13:00.

więcej

Strona 1 z 212
w górę