Monthly Archives: Maj 2012

Zapraszamy na Igrzyska Przedszkolaków

RKS „SKRA” Warszawa zaprasza najmłodszych do udziału w imprezie sportowo-rekreacyjnej  „Igrzyskach Przedszkolaków”, która odbędzie się 31 maja (czwartek) w godz. 10.30-13.30 na głównym stadionie. W imprezie mogą wziąć dzieci z przedszkoli na Ochocie. Zespoły składają się z 8 zawodników startujących  (3 dziewczynek i  3 chłopców , 2 opiekunów np. nauczyciel, dyrektor, rodzic) + 2 zawodników rezerwowych (1 dziewczynka i 1 chłopiec). Będzie osiem konkurencji i wiele emocji oraz nagród. Zgłoszenia prosimy przesyłać do 9 maja br. na adres igrzyska_przedszkolakow@wp.pl  lub fax (22) 8250407.

więcej

Druga książka o SKRZE

W ubiegłym roku Nasz Klub obchodził 90. rocznicę powstania. Przez ten okres przechodził różne stadia rozwoju. Bardzo dobrze pokazuje to wydana w 1972 roku pod redakcją Jana Mulaka książka pt.  „SKRA” Z PLACU NĘDZY DO TARTANU. Uważamy, że jest to najlepszy sposób na upamiętnienie działalności klubu.

W związku ze zbliżającymi się kolejnymi rocznicami 95. w 2016 i 100. w 2021 Zarząd Klubu postanowił uświetnić te rocznice dwoma wydawnictwami:

1. Wydaniem reprintu książki z 1972 roku pt. „SKRA” Z PLACU NĘDZY DO TARTANU

2. Wydaniem książki o dziejach SKRY w latach 1972 do chwili obecnej.

 

By wydać drugą z powyżej podanych pozycji, potrzebna jest współpraca byłych zawodników, szkoleniowców i działaczy a także sympatyków SKRY. Bardzo prosimy o przesyłanie swoich wspomnień, refleksji i notatek na temat „SKRA w moim życiu”. Prosimy również o przesyłanie zdjęć wraz ze szczegółowymi ich opisami, dotyczących wszystkich aspektów działalności SKRY.

 

Aby ułatwić pracę redakcyjną, materiały prosimy przesyłać na adres rksskra@wp.pl  w terminie do końca 2013 roku.

więcej

Lekkoatleci do boju!

Wreszcie doczekaliśmy się wiosny, teraz czekamy na pierwsze starty naszych lekkoatletów. Anita Włodarczyk solidnie przepracowała zimę, zdrowie jej dopisuje, także… oby tak dalej. Ale wiadomo, że w jej przypadku pierwszy start wcale nie będzie najważniejszy, lecz ten na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

W dobrej dyspozycji zdają się być także pozostali młociarze z Norbertem Rauhutem i Sebastianem Nowickim na czele. Klub wzmocniła para oszczepników Żaneta Lenczewska i Marcin Plener.

W skokach liczymy przede wszystkim na Agnieszkę Bukowczyk (wzwyż) i Darię Rosiewicz (tyczka), a na bieżni na sprintera Piotra Grudniewskiego.

Powodzenia!

więcej

w górę