Monthly Archives: Październik 2015

Apel Anity Włodarczyk!

W działania na rzecz odzyskania przez RKS Skra Warszawa użytkowania wieczystego terenów przy ul. Wawelskiej oraz włączyli się również sportowcy, z mistrzynią świata i rekordzistką świata w rzucie młotem – Anitą Włodarczyk na czele. Poniżej publikujemy list, jaki czołowa lekkoatletka Europy wystosowała do Prezydent m.st. Warszawy – Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Pismo do p.Prezydent - Gronkiewicz- Waltz

 

Pismo do p.Prezydent - Gronkiewicz- Waltz str 2

więcej

Piszemy nową historię – trailer

Od kilku tygodni trwa wielka akcja przywrócenia stolicy klubów sportowych. Zgodnie ze „Strategią Rozwoju Sportu w Warszawie do roku 2020”, Ratusz miał pomagać, w szczególności w pozyskaniu przez kluby partnerów społecznych, publicznych i prywatnych celem rewitalizacji obiektów sportowych oraz w regulacji stanu własności nieruchomości klubowych. Co zrobił? Wystarczy spacer na Skrę, Gwardię, Warszawiankę, Marymont czy Orła.
A co robimy? Przekonaj się…

 

więcej

Zawodowcy za silni dla amatorów

W meczu 7. kolejki Ekstraligi rugby sezonu 2015/2016, drużyna RKS Skra Warszawa uległa mistrzom Polski, ekipie Rugby Club Arka Gdynia 12:75 (0:61). Punkty dla stołecznego zespołu zdobyli: Maciej Matusewicz i Artur Zemlik – po 5 oraz Michał Król – 2.

Dla rywali punktowali: Dawid Banaszek 20, Radosław Bysewski i Władysław Grabowski – po 15 oraz Jacek Wojaczek, Radosław Rakowski, Tomasz Stępień, Rafał Szrejber i Wiktor Zaradzki – po 5.

Sędziowali: Hubert Bedyński (Poznań), Wiesław Piotrowicz (Lublin), Mirosław Janeczko (Lublin).

Na stadionie przy ul. Wawelskiej, po raz kolejny zmierzyli się… amatorzy z zawodowcami. Amatorzy – taki status mają bowiem rugbiści RKS Skra, i tym razem nie dali rady zawodnikom kontraktowym, w tym przypadku z Gdyni. – Bez pomocy miasta nic nie zrobimy – mówi dobitnie trener warszawskiej ekipy, Tomasz Borowski. – Sytuację mamy bardzo ciężką, ale walczymy z pełnym zaangażowaniem. Mamy serducho do walki i nikt nam tego nie odbierze.

W porównaniu z poprzednim sezonem, RKS Skra Warszawa jest nieco osłabiona kadrowo. Z kolei z Gdyni grają m.in. „etatowi” reprezentanci Polski: Daniel Bartkowiak, Radosław Bysewski, Łukasz Szostek, Dawid Banaszek, Radosław Rakowski, Rafał Szrejber (wszyscy grali w Warszawie) oraz Paweł Dąbrowski, Rafał Kwiatkowski, Karol Perzak i Szymon Sirocki!

Kolejny i zarazem ostatni w tym sezonie mecz Ekstraligi rozegrany w Warszawie, odbędzie się w terminie 7-8 listopada br., a rywalem będzie Ogniwo Sopot.

więcej

Konferencja prasowa na „SKRZE” – „Piszemy nową historię” – szansa dla pokoleń

W dniu 8 października br., RKS Skra Warszawa zorganizowała konferencję prasową – „Piszemy nową historię”, podczas której przedstawiono działania prawne klubu dążące do odzyskania użytkowania wieczystego, sytuację formalno-prawną klubu w kontekście opracowanej w 2010 roku „Strategii rozwoju sportu w Warszawie do roku 2020”, plany rozwoju sportowego klubu (powołanie nowych sekcji dla osób niepełnosprawnych oraz sportów zimowych) oraz podsumowanie mijającego roku. W dyskusję o sytuacji klubów warszawskich włączyli się również przedstawiciele Gwardii i Orła.

Gospodarzem konferencji był prezes RKS Skra Warszawa i znany szkoleniowiec – Krzysztof Kaliszewski, a udział wzięli m.in. wspaniali sportowcy: Teresa Sukniewicz-Kleiber, Anita Włodarczyk, Anna Bukis i Przemysław Radkiewicz oraz Sebastian Luty – prezes fundacji „Avalon” zajmującej się bezpośrednią pomocą dla osób niepełnosprawnych i chorych, Anna Maria Anders – córka legendarnego generała Władysława Andersa, ubiegająca się o mandat senatora w zbliżających się wyborach parlamentarnych, Małgorzata Terlecka-Fischer – prezes WKS Gwardia Warszawa, Piotr Szyszko – przedstawiciel KS Orzeł Warszaw i radny m.st. Warszawy, Grzegorz Wysocki – zastępca burmistrza dzielnicy Ochota m.st. Warszawy i Bogdan Żmijewski – ekspert od planowania przestrzennego.

Inicjatywę „Piszemy nową historię”, która ma na celu m.in. zainteresowanie władz Warszawy sytuacją RKS Skra Warszawa i innych klubów stołecznych wspierają również m.in. mistrzynie Europy w siatkówce – Małgorzata Glinka i Katarzyna Skowrońska-Dolata oraz liczne grono sportowców.

 

Poniżej przedstawiamy materiały prasowe oraz listy gratulacyjne.

Informacja prasowa # 1

We wrześniu br., Sąd Najwyższy przyjął kasację od wyroku Sądu Apelacyjnego odbierającego RKS SKRA Warszawa prawo użytkowania wieczystego. Miasto w toku całego procesu wprowadza Sąd w błąd twierdząc, że na terenie nie jest prowadzona działalność sportowa, podczas gdy zawodnicy RKS SKRA odnoszą światowej klasy sukcesy. Miasto wystąpiło o rozwiązanie umowy użytkowania wieczystego z uwagi na nie utrzymanie basenów oraz stadionu w należytym stanie, podczas gdy wcześniej blokowało wszelkie próby modernizacji stadionu oraz basenów poprzez bezprawne nie wydawanie decyzji o warunkach zabudowy, o które wnioskowaliśmy w 2008 i 2009 roku.
Czy my żyjemy w wolnej, demokratycznej Polsce, w której szanujemy sport i wyniki sportowców, czy też w Polsce o postkomunistycznym ustroju, w którym odbiera się nam prawa, a urzędnik wprowadza Sąd w błąd?
Miasto kontra RKS SKRA – krótka historia
RKS SKRA posiadał jeszcze po wojnie stadion przy ul. Powązkowskiej na własność. Teren nam odebrano i przekazano prawo użytkowania wieczystego dotyczące nieruchomości przy ul. Wawelskiej 5. Miasto doprowadziło do odebrania nam tego prawa pod zarzutem obowiązku utrzymania basenów i innych obiektów zgodnie z lokalizacją szczegółową oraz użytkowania ich części na cele nie związane ze sportem, czego umowa nie zabraniała. Dekret Bieruta bis. Miasto od wielu lat prowadziło działania mające na celu doprowadzenie klubu do upadłości, co miało skutkować przejęciem terenu przez miasto.

Utrzymanie obiektów sportowych, w tym basenów, to szalenie drogie przedsięwzięcie, szczególnie basenów otwartych, które działają z natury rzeczy przez 2-3 miesiące w roku. To interes deficytowy. Podobnie jest ze stadionami. Wszystkie otwarte baseny w Warszawie są miejskie, bo to nie jest przedsięwzięcie dochodowe. Wszystkie baseny są płatne, ale by funkcjonowały każdy otrzymuje po kilkaset tysięcy złotych dotacji rocznie. Ponadto baseny te nie płacą podatku od nieruchomości, a szczególnie opłat za użytkowanie wieczyste. A my musimy płacić. My dotacji na baseny nie otrzymujemy. Mieliśmy ją otrzymać w roku 1997!!!

Wówczas zaproponowano nam, abyśmy uruchomili baseny na akcję „Lato w mieście”, pod warunkiem nie pobierania opłat za bilety wstępu. Zgodziliśmy się, a z uwagi na pośpiech umowa była ustna. Zatrudniliśmy ludzi na sezon, przygotowaliśmy obiekt do sezonu, napełniliśmy baseny wodą, za co MPWiK wystawiło nam rachunek – na dzisiejsze czasy – kilkaset tysięcy złotych. Mieliśmy też inne koszty. Razem ok. 1 miliona złotych, a Miasto dotacji nam nie udzieliło. Od tego momentu zaczęły się kłopoty finansowe RKS Skra. Popadliśmy w spiralę zadłużenia, bo np. odmawiano nam dotacji na działalność sportową z uwagi na zadłużenie z tytułu ZUS-u i PIT-u, podatku od nieruchomości czy opłat za użytkowanie wieczyste, bo musieliśmy zapłacić za wodę.

Żeby wyjść z dołka – niezależnie od prowadzonej w sposób ciągły działalności sportowej – zaczęliśmy część obiektu wykorzystywać na imprezy komercyjne nie sportowe, ale związane ze sportem poprzez fakt finansowania sportu z tych źródeł. W związku z tym Miasto nie zważając na to, że finansowaliśmy w ten sposób działalność sportową ustaliło nam nową podwyższona opłatę za użytkowanie wieczyste, w tym według stawki 3% od wartości gruntu, czyli jak dla działalności komercyjnej, mimo iż w zagospodarowaniu terenu i sposobie użytkowania nieruchomości przeważał sport, a działalność komercyjna finansowała działalność sportową.

Do roku 1999 płaciliśmy Miastu 614 tys. zł rocznie za cały teren ok. 20,5 ha. W roku 2000 zmieniono nam łaskawie stawkę na 1% jak dla sportu, ale podniesiono 3-krotnie wartość gruntu, więc znowu płaciliśmy 616 tys. zł rocznie. Jakby robiono wszystko aby Klub upadł. Narzucono nam opłatę 1%, a poprzednio 3%, mimo iż z uwagi na prowadzoną działalność winniśmy płacić 0,3%, co wynika z art. 72 ust 3 pkt 3 ustawy o gospodarce nieruchomościami cyt. „za nieruchomości gruntowe na działalność charytatywną oraz na niezarobkową działalność: opiekuńczą, kulturalną, leczniczą, oświatową, wychowawczą, naukową lub badawczo-rozwojową – 0,3% ceny”. Wszystko to realizujemy jako główny sposób użytkowania nieruchomości. Natomiast wszystkie pozyskane z najmu komercyjnego środki wydawaliśmy i wydajemy na sport i podatki, szczególnie miejskie, ale to było za mało na utrzymanie Klubu.

Ponieważ zadłużenie rosło ówczesne władze Klubu sprzedały w 2000 r. prawa do 58% terenu firmie Esher Properties Sp. z o.o. Znakomitą większość tej kwoty bezpośrednio z aktu przejęło Miasto oraz inne instytucje z tytułu zadłużenia Klubu, bo nieruchomość była obciążona hipoteką. W 2006 roku Esher Properties Sp. z o.o. sprzedał swoje udziały firmie Global Partners Investement Fund Sp. z o.o., która stała się partnerem, ale również sponsorem Klubu. Niezależnie od nabycia gruntu od Ester Properties firma Global Partners Investment Fund („GPIF”) w ramach przygotowania wspólnej inwestycji spłaciła około 20 milionów złotych długów klubu, a następnie wystąpiła do Miasta z propozycją wybudowania stadionu za 200 milionów złotych i przekazania go miastu w zamian za możliwość wybudowania budynków usługowych na swojej części terenu ostatecznie rezygnując z funkcji mieszkaniowych. Mimo rezygnacji GPIF z funkcji mieszkaniowych propozycja wybudowania stadionu ze środków prywatnych nie została przyjęta, a miasto odmawiało wydania jakichkolwiek decyzji o warunkach zabudowy, również tych dotyczących tylko modernizacji basenów czy stadionu i tych zgodnych z uprzednio obowiązującym planem miejscowym.

W 2009 roku Miasto wystąpiło z pozwem o rozwiązanie umowy użytkowania wieczystego z uwagi na stan basenów. Czy moralne jest występowanie z takim pozwem po uprzednim zablokowaniu możliwości modernizacji basenów wskutek bezprawnego nie wydania warunków zabudowy, które mogły to umożliwić?

W 2011 roku ponownie chciano podnieść nam opłatę za użytkowanie wieczyste poprzez kolejne 3-krotne podniesienie wartości gruntu. Uznano, że grunt jest tu wart 185,6 miliona złotych, tj. 909 zł/m². Absurd?

Klub tylko za swoją część miał płacić 789 590,00 złotych rocznie, a Global za swoją część 1,06 miliona złotych. Razem blisko 2 miliony złotych. Od tej decyzji skutecznie się odwołaliśmy. Nadal więc razem płaciliśmy 616 tysięcy złotych rocznie. Naszą część opłaty pokrywał do 2012 roku Global Partners Investement Fund Sp. z o.o. Ale wstrzymał wsparcie, bowiem Miasto uchwaliło plan miejscowy uniemożliwiający rewitalizację stadionu i basenów oraz budowę obiektów komercyjnych, które by to sfinansowały. Czemu nie należy się dziwić. Problem ten omówimy odrębnie, jeśli będą pytania. Global Partners Investement Fund Sp. z o.o. płacił opłaty do ostatniego dnia umowy. Klub według Miasta zalega za ostatni, 2013 rok ok. 260 tysięcy złotych.

My natomiast uważamy, że Miasto wyłudziło od nas 390 tysięcy złotych, zawyżając stawkę opłaty za użytkowanie wieczyste. Właśnie wystąpiliśmy o zwrot nadpłaconych kwot. A Miasto wystąpiło do sądu o egzekucję opłaty za 2013 rok należną według wyliczeń Miasta.

Przypominamy, że 27 lutego 2008 roku RKS SKRA i firma GPIF wystąpiły do Miasta w terminie ustawowym o przedłużenie umowy użytkowania wieczystego, która upłynęła w styczniu 2014 roku. W odpowiedzi Miasto wezwało nas do rozwiązania umowy użytkowania wieczystego, a następnie w dniu 30 grudnia 2008 roku wystąpiło do sądu o rozwiązanie umowy użytkowania wieczystego. Sprawa ta nie została rozstrzygnięta tj. została zawieszona przez Sąd, bo uprzednio Klub i GPIF wystąpił do sądu o przedłużenie umowy użytkowania wieczystego i sądy orzekły, że najpierw trzeba rozstrzygnąć kwestie przedłużenia umowy.
Sąd I instancji przyznał nam rację, że umowę należy przedłużyć, lecz Miasto złożyło apelację od wyroku i sąd II instancji przyznał rację Miastu.

W tym czasie umowa użytkowania wieczystego wygasła. W związku z powyższym Global i Klub złożyły samodzielnie i odrębnie przygotowywane wnioski o kasację wyroku II instancji do Sądu Najwyższego. Sąd Najwyższy po wstępnym rozpatrzeniu sprawy przyjął oba wnioski do rozpatrzenia. Zatem Sąd Najwyższy uznał, że nasze racje wymagają rozpatrzenia, nie przesądzając jeszcze o wyroku. Sąd będzie rozpatrywał kazus prawny czy przesłanki do rozwiązania umowy użytkowania wieczystego są podstawą do orzeczenia o nieprzedłużaniu umowy użytkowania wieczystego, bo na takich przesłankach oparł się sąd II instancji, mimo iż sąd I instancji nie wziął ich pod uwagę.

Odrębną bowiem kwestią jest proces o rozwiązanie umowy użytkowania wieczystego z uwagi na zarzuty jej nie wypełniania. Jesteśmy przygotowani dowodowo na taki proces. Naszymi koronnymi dowodami są:

1) chcieliśmy zmodernizować cały obiekt, a szczególnie baseny i nam to celowo uniemożliwiono – jest decyzja o odmowie przez Miasto odbudowy basenów oraz uchwalenie planu zagospodarowania, który taką odbudowę uniemożliwia, w tym uniemożliwia rewitalizację stadionu.
2) Miasto wprowadziło i wprowadza Sąd w błąd co do tego, że nie prowadziliśmy i nie prowadzimy na Skrze działalności sportowej – a fakty są absolutnie inne. RKS SKRA żyje sportem, a sukcesy lekkoatletów to sukcesy zawodników RKS SKRA.

Na dzisiaj w związku z rozwiązaniem umowy użytkowania wieczystego Miasto jest winne Klubowi zwrot nakładów na naniesienia (budynki, budowle). Wartość tę wyceniono. Wynosi on ok. 25 milionów złotych. Miasto nie garnie się do wypłaty tego zobowiązania, natomiast ściga nas za należności i nalicza odsetki.

Klub na dzisiaj bezumownie opiekuje się terenem – majątkiem Miasta. Pilnujemy, aby nie był niszczony i rozkradany. Zaproponowaliśmy Miastu umowę w tym zakresie w kompensacji za możliwość prowadzenia działalności celu publicznego sportowo wychowawczo oświatowej. Miasto nie odmówiło takiej współpracy, ale zażądało by Klub podpisał umowę dzierżawy.

Klub wystąpił z takim wnioskiem, ale Miasto stwierdziło, że brak jest możliwości podpisania takiej umowy, bo Klub jest zadłużony wobec Miasta. Nikt nie zwraca uwagi, że my działamy społecznie i wykonujemy zadania publiczne, które winno wykonywać Miasto, ale ich nie wykonuje. Trudno to pojąć.

Nakłady w Mieście na sport, turystykę i rekreację kształtują się następująco:

• Na rok 2010 wydatkowano ok. 54 miliony złotych
• Na rok 2011 wydatkowano ok. 48 milionów złotych
• Na rok 2012 wydatkowano ok. 40,6 milionów złotych
• Na rok 2013 wydatkowano ok. 32 miliony złotych
• Na rok 2014 wydatkowano ok. 33,2 miliony złotych

Wydatki na sport, więc radykalnie spadają, szczególnie jak się uwzględni inflację.

W 2010 roku, Warszawa przyjęła „Strategię Rozwoju Sportu”, która wobec powyższy faktów jest zwykłym szyderstwem.
Warszawo dokąd zmierzasz?

Informacja prasowa # 2
RKS SKRA Warszawa – sekcja lekkiej atletyki w latach 2010-2015

2010

• mistrzostwa Europy
– rzut młotem: 11. miejsce – Wojciech Kondratowicz
• mistrzostwa Polski seniorów
– rzut młotem: 1. miejsce – Wojciech Kondratowicz
• Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego
300 m pł.: 2. miejsce – Dagmara Jarczyńska

14 zawodników w czołowych „dziesiątkach” mistrzostw Polski
początek współpracy Krzysztofa Kaliszewskiego z Anitą Włodarczyk

2011

• mistrzostwa świata
– rzut młotem: 5. miejsce – Anita Włodarczyk
• młodzieżowe mistrzostwa Europy
– rzut młotem: 11. miejsce – Norbert Rauhut
• mistrzostwa Polski seniorów
– rzut młotem: 1. miejsce – Anita Włodarczyk
• młodzieżowe mistrzostwa Polski
– rzut oszczepem: 2. miejsce – Joanna Sienkiewicz
• Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
– rzut młotem: 1. miejsce – Sebastian Nowicki i 2. miejsce – Patryk Korpalski
• Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego
skok o tyczce: 2. miejsce – Daria Rosiewicz

5 zawodników w czołowych „piątkach” mistrzostw Polski
8 zawodników w czołowych „dziesiątkach” mistrzostw Polski
Anita Włodarczyk oficjalnie zawodniczą RKS Skra Warszawa
2012

• igrzyska olimpijskie
rzut młotem: 2. miejsce – Anita Włodarczyk
• mistrzostwa Europy
– rzut młotem: 1. miejsce – Anita Włodarczyk
• mistrzostwa Polski seniorów
– rzut młotem: 1. miejsce – Anita Włodarczyk
• młodzieżowe mistrzostwa Polski
– rzut młotem: 1. miejsce – Norbert Rauhut i 3. miejsce – Mariusz Witkowski
– skok wzwyż: 3. Miejsce – Agnieszka Bukowczyk
• mistrzostwa Polski juniorów
– rzut młotem: 2. miejsce – Sebastian Nowicki
• mistrzostwa Polski juniorów młodszych
– skok o tyczce: 2. miejsce – Daria Rosiewicz
• Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
– 100 m pł.: 3. miejsce – Dagmara Jarczyńska
• Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego
– rzut młotem: 2. miejsce – Mikołaj Górski
– skok wzwyż: 3. miejsce – Chu Tien
• halowe mistrzostwa Polski juniorów
– skok o tyczce: 2. miejsce – Daria Rosiewicz

6 zawodników w czołowych „piątkach” mistrzostw Polski
13 zawodników w czołowych „dziesiątkach” mistrzostw Polski

2013

• mistrzostwa świata
– rzut młotem: 2. miejsce – Anita Włodarczyk
• młodzieżowe mistrzostwa Europy
– rzut młotem: 10. miejsce – Arkadiusz Rogowski
• mistrzostwa Europy juniorów
– rzut młotem: 13. miejsce – Sebastian Nowicki
• drużynowe mistrzostwa Europy
– rzut młotem: 2. miejsce – Anita Włodarczyk
– rzut oszczepem: 2. miejsce – Łukasz Grzeszczuk
• mistrzostwa Polski seniorów
– rzut młotem: 1. miejsce – Anita Włodarczyk
– rzut oszczepem: 2. miejsce – Łukasz Grzeszczuk
• młodzieżowe mistrzostwa Polski
– rzut młotem: 1. miejsce – Arkadiusz Rogowski
• mistrzostwa Polski juniorów
– rzut młotem: 1. miejsce – Sebastian Nowicki
• Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego
– skok o tyczce: 3. miejsce – Malika Jachimczyk

8 zawodników w czołowej „piątce” mistrzostw Polski
15 zawodników w czołowej „dziesiątce” mistrzostw Polski
2014

• mistrzostwa Europy
– rzut młotem: 1. miejsce – Anita Włodarczyk
• mistrzostwa Polski seniorów
– rzut młotem: 1. miejsce – Anita Włodarczyk
– rzut oszczepem: 1. miejsce – Łukasz Grzeszczuk
• młodzieżowe mistrzostwa Polski
– rzut młotem: 1. miejsce – Arkadiusz Rogowski i 2. miejsce – Sebastian Nowicki
– skok w dal: 1. miejsce – Karolina Czajkowska
– skok wzwyż: 2. miejsce – Agnieszka Bukowczyk
• Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
– 3000 m: 2. miejsce – Natalia Grefkowicz
– rzut młotem: 3. miejsce – Mikołaj Górski
• Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego
– skok o tyczce: 1. miejsce – Julia Oberda
• mecz międzypaństwowy U-23: Czechy – Polska – Słowenia –Węgry
2 złote medale – 2 srebrne medale – 1 brązowy medal

rekord świata Anity Włodarczyk – 79.58 m (75.29-79.58-78.46-79.04-78.64-77.94)
1. miejsce w Challengu rzut młotem kobiet – Anita Włodarczyk
z 12 najdalszych rzutów w historii rzutu młotem kobiet aż 8 należy do Anity Włodarczyk!
9 zawodników w czołowych „piątkach” mistrzostw Polski
11 zawodników w czołowych „dziesiątkach” mistrzostw Polski

2015

• mistrzostwa świata
– rzut młotem: 1. miejsce – Anita Włodarczyk
• mistrzostwa Polski seniorów
– rzut młotem: 1. miejsce – Anita Włodarczyk
– rzut oszczepem: 3. miejsce – Marcin Plener
– rzut młotem: 3. miejsce – Arkadiusz Rogowski
• młodzieżowe mistrzostwa Polski
– rzut młotem: 1. miejsce – Arkadiusz Rogowski
– skok w dal: 1. miejsce – Szymon Lubański
– trójskok: 1. miejsce – Emil Faraj
• mistrzostwa Polski juniorów
– rzut młotem: 2. miejsce – Mikołaj Górski
• Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
– skok o tyczce: 2. miejsce – Agnieszka Maciak
• Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego
– skok o tyczce: 1. miejsce – Julia Oberda
rekordy świata Anity Włodarczyk – 79.83 m (nie ratyfikowany) i 81.08 m
1. miejsce w Challengu rzut młotem kobiet – Anita Włodarczyk
4 zawodników w czołowych „dziesiątkach” mistrzostw Polski
7 zawodników w czołowych „piątkach” mistrzostw Polski

 

Informacja prasowa # 3

Co się dzieje na obiektach RKS Skra Warszawa?

Sport

• podmioty zewnętrzne korzystające z obiektów klubowych: Szkoła Główna Handlowa, Warszawski Uniwersytet Medyczny, SP nr 23, Liceum im. Słowackiego, BOR, Straż Graniczna;
• treningi biegowe i ogólnorozwojowe na terenie klubu: „Biegam bo lubię”;
• testy sportowe i sprawności fizycznej: test Coopera, testy MTSF, testy dla sędziów piłkarskich i innych;
• zawody sportowe: biegi przełajowe, czwórboje lekkoatletyczne, Warszawska Olimpiada Młodzieży, zawody rzutów długich w ramach kalendarza Warszawsko-Mazowieckiego Związku Lekkoatletycznego, mityng im. Zbigniewa Szczypiora, mecze rugby organizowane przez Polski Związek Rugby,
• treningi dzieci – rugby (grupy angielskojęzyczne)
• Street Workout– ćwiczenia na drążkach i poręczach
• klub udostępnia stadion boczny, wraz z przyległymi przyrządami (drążki, poręcze itp.) wszystkim chętnym do spędzania aktywnie czasu wolnego

Inwestycje

• w latach 2006-2007 dokonano remontu hali sportowej – koszt to ok. 375 tysięcy złotych: naprawa dachu, roboty ziemne, zerwanie i wywiezienie klepki, wywiezienie starej podłogi, zagęszczenie podłoża, położenie nawierzchni boiska, malowanie linii boiska, ogrzewanie hali i wykonanie instalacji zasilającej do systemu grzewczego, wyposażenie hali boiska;
• w 2011 roku dokonano remontu nawierzchni tartanu na stadionie lekkoatletycznym – koszt to 1 185 193 złotych (aktualnie toczy się postępowanie komornicze o 190 tysięcy złotych): wymiana rozbiegów w dal, założenie belek do trójskoku dla kobiet, wylanie nowej wierzchniej warstwy tartanu, malowanie linii.

List gratulacyjny MSiT

List gratulacyjny PKOL

List gratulacyjny PZLA

List gratulacyjny Ochota

Zwracamy się do wszystkich sympatyków sportu oraz „SKRY” z prośbą o poparcie naszych działań mających na celu poprawę sytuacji całego sportu Warszawskiego!

 

więcej

w górę