Monthly Archives: Grudzień 2015

Twój szczęśliwy numer: „20”

Anita Włodarczyk znalazła się w gronie nominowanych w 81. edycji Plebiscytu na 10 Najlepszych Sportowców Polski, tradycyjnie już organizowanego przez „Przegląd Sportowy” i TVP. Pamiętaj! Mistrzyni i rekordzistka świata to numer 20!!!

Na Anitę Włodarczyk lub innych kandydatów można głosować za pomocą kuponów w „Przeglądzie Sportowym”, na stronie SPORT.TVP.PL oraz PRZEGLADSPORTOWY.PL, a także za pomocą SMS-ów już podczas Gali Mistrzów Sportu.
Nowością w tym roku jest internetowe głosowanie nie na „10”, a na jednego sportowca. Głos można oddać CODZIENNIE, a swoimi typami podzielić się ze znajomymi na Facebooku!

Transmisja z tego wydarzenia będzie miała miejsce w TVP1, TVP Sport i SPORT.TVP.PL – w sobotę, 9 stycznia 2016 r. od ok. godz. 20.40.

 

 

więcej

Będzie nowe rozdanie?

W siedzibie władz stolicy, przy Pl. Bankowym, odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli: Krzysztof Kaliszewski – prezes RKS Skra Warszawa oraz Jarosław Jóźwiak – zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, odpowiedzialny m.in. za sport, Janusz Samel – dyrektor Biura Sportu i Rekreacji i Marcin Bajko – dyrektor Biura Gospodarki Nieruchomościami.

Głównym przesłaniem spotkania jest deklaracja werbalna, którą wyraził Jarosław Jóźwiak – RKS Skra Warszawa nadal powinna funkcjonować u zbiegu ul. Wawelskiej i Żwirki i Wigury! Pan Prezydent mówił również o oddłużeniu klubu (w praktyce ma to być ratalna spłata zadłużenia w stosunku do miasta), co umożliwi Skrze wystąpienie do Miasta o grunty na zadania publiczne.

Z kolei Marcin Bajko zaproponował dzierżawę terenu przy ul. Wawelskiej na 3 lata na dogodnych warunkach, uwzględniających potrzeby i zadłużenie klubu. Jak będzie zobaczymy.

Warto odnotować dobrą wolę, jaką wykazali przedstawiciele m.st. Warszawy, by RKS Skra mogła działać na „starym” terenie. Niestety, musi martwić pomysł dzierżawy na 3 lata. Taka regulacja uniemożliwia wszelkie działania inwestycyjne odnośnie rewitalizacji obiektów Skry, co za tym idzie – warunki do treningu nie polepszą się czyli będą tragiczne. Stadion wkrótce więc obróci się w zabytkową ruinę, a Państwowa Inspekcja Budownictwa w końcu zamknie obiekt!

Szanujemy dobrą wolę m.st. Warszawy i propozycję spłaty zadłużenia Klubu na raty, pytamy tylko: dlaczego tak późno? Pytamy również, kiedy miasto zwróci klubowi pieniądze za niesłusznie pobrane opłaty za użytkowanie wieczyste? Gdyby były prawidłowe, to nie byłoby zadłużenia klubu i byłyby pieniądze na remonty stadionu. Pytamy też, czy i jak duże będą granty na działalność publiczną w zakresie sportu młodzieży, które by choć w części pokryły koszty bieżących potrzeb, związanych z funkcjonowaniem klubu?

Pytamy też, kiedy RKS Skra Warszawa otrzyma od miasta zwrot pieniędzy za wartość naniesień, bo sąd odebrał grunt, ale naniesienia nadal są własnością klubu.

Jedno jest pewne – z dużym zainteresowaniem i przenikliwością będziemy obserwować, jak deklaracje i słowa przedstawicieli m.st. Warszawy będą zamieniać się w czyn.

RKS Skra Warszawa wciąż jest w stanie niepewności i wątpliwości. Priorytetem jest budżet klubu. W najbliższych dniach klub musi określić swoje potrzeby na „ocalenie”, które muszą być oparte na twardych warunkach ekonomicznych.

RKS Skra Warszawa pamięta o spłacaniu należności i bieżącej działalności, o utrzymywaniu terenu i remontach, o nie generowaniu dalszych długów.

Jeżeli się uda – RKS Skra Warszawa przetrwa. Jeżeli nie – … zniknie ze sportowej mapy stolicy. O sytuacji klubu będziemy informować na bieżąco.

więcej

Informacja dotycząca zajęć grupy pani Agaty Wałaszewskiej

Kierownictwo sekcji L.A. informuje, że zajęcia dla grupy ogólnorozwojowej prowadzone dotychczas przez panią Agatę Wałaszewską będą wznowione od najbliższej soboty (12.12.2015 godzina 10.00). Kolejny trening odbędzie się w poniedziałek (14.12.2015 godzina 17.00). W zastępstwie opiekę nad grupą sprawować będzie trener Przemysław Radkiewicz. Jednocześnie bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację. Szczegółowe informacje pod numerem 668 111 943.

więcej

w górę