Królowie polskiego sportu!

Zawodniczka RKS Skra Warszawa, mistrzyni olimpijska i rekordzistka świata w rzucie młotem – Anita Włodarczyk została najlepszym sportowcem Polski w 2016 roku w 82. plebiscycie „Przeglądu Sportowego” i Telewizji Polskiej. Ponadto, kolegium plebiscytu uhonorowało prezesa naszego klubu i szkoleniowca Anity – Krzysztofa Kaliszewskiego tytułem Trenera Roku! Jesteśmy dumni. Gratulujemy!

fotka

 

Rok 2016 zdecydowanie należał do królewskiego duetu RKS Skra Warszawa Włodarczyk – Kaliszewski. Na Igrzyskach XXXI Olimpiady w Rio de Janeiro zdobyła złoty medal, ustanawiając w 3. próbie fenomenalny rekord świata – 82.29 m. Z trybun, Anicie kibicowali rodzice – Maria i Andrzej Włodarczykowie. Wynik naszej zawodniczki był jednym z trzech rekordów świata ustanowionych podczas brazylijskich zawodów na stadionie lekkoatletycznym.

 

Wkrótce po igrzyskach okazało się, że Anita Włodarczyk po raz czwarty z rzędu zwyciężyła w klasyfikacji IAAF Hammer Throw Challenge. Kilkanaście dni po igrzyskach w Rio de Janeiro, podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Narodowym w Warszawie, ponownie ustanowiła rekord świata, rzucając z kolei w 4. kolejce 82.98 m.

 

– Wiele lat czekałam na tego czempiona – powiedziała Anita Włodarczyk. – Rok temu, stojąc na tej scenie powiedziałam, że to 81. plebiscyt, a ja mam rekord życiowy 81.08 m. Teraz jest 82., moja życiówka to 82.98 m. Domyślacie się Państwo, co będzie w kolejnym roku…

Najlepszych sportowców wybierali czytelnicy „Przeglądu Sportowego” i telewidzowie, a oddawanie głosów odbywało się w dwóch etapach. W pierwszym – za pomocą wysyłanych pocztą kuponów oraz drogą internetową wyłoniono czołową „dziesiątkę”, którą ogłoszono na gali w Warszawie. W czasie jej trwania można było głosować na zawodników za pośrednictwem sms-ów.

 

Najlepsi sportowcy 2016 roku w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” i TVP:

 

  1. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
  2. Robert Lewandowski (piłka nożna)
  3. Piotr Małachowski (lekkoatletyka)
  4. Rafał Majka (kolarstwo)
  5. Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj (wioślarstwo)
  6. Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie)
  7. Jakub Błaszczykowski (piłka nożna)
  8. Bartosz Zmarzlik (żużel)
  9. Karol Bielecki (piłka ręczna)
  10. Marta Walczykiewicz (kajakarstwo)

 

Dodatkowe wyróżnienia:

 

Trener Roku – Krzysztof Kaliszewski

Reprezentacja Roku – reprezentacja w piłce nożnej

Klubowa Drużyna Roku – Vive Tauron Kielce

Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny – Natalia Partyka

Odkrycie Roku – Maria Andrejczyk

Superczempion – Tomasz Majewski

Impreza Roku – mistrzostwa Europy w piłce ręcznej

więcej