Monthly Archives: Luty 2018

Brązowy medal Pii Skrzyszowskiej podczas 62. PZLA Halowych Mistrzostw Polski

Podczas 62. lekkoatletycznych mistrzostw Polski, które odbyły się w hali „Arena Toruń” (17 – 18.02.2018) Pia Skrzyszowska wywalczyła swój pierwszy medal w kategorii wiekowej senior, zajmując trzecie miejsce w skoku w dal (6,02 PB). Tym samym powtórzyła ubiegłoroczny sukces swojej starszej koleżanki Anny Kiljan. Podopieczna trenera Przemysława Radkiewicza przegrała jedynie z Anną Jagaciak-Michalską (6.34 m) i Magdaleną Żebrowską(6.14 m).

Pełne wyniki 62. PZLA HMP 2018

więcej

Dwa złote medale podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20

Podczas Halowych Mistrzostw polski U18 i U20 rozgrywanych w Toruniu (9 – 11.02.2108) Pia Skrzyszowska już w eliminacjach biegu na 60m U18 odniosła zdecydowane zwycięstwo z czasem 7.50. W finale nie dała najmniejszych szans swoim rywalką przy okazji poprawiając Rekord Polski z czasem 7.40. Wynik ten jest lepszy już o 0.06 sekundy od wyniku Ewy Swobody, który Pia w tym roku poprawiła. Na drugim miejscu finiszowała Julia Polak (7.65), a na trzecim Martyna Konderak (7.75).

Drugi złoty medal wywalczyła Katarzyna Jóźwiaczuk w skoku w dal U18 (5,60).  Podopieczna Przemysława Radkiewicza wyprzedziła Vanessę Barańską (5,53) oraz Sarę Kordek (5,41).