Monthly Archives: Sierpień 2018

GRUPA NABOROWA „SKRA” WARSZAWA

Celem prowadzenia zajęć grupy naborowej jest przygotowanie do udziału w szkoleniu kwalifikowanym sekcji lekkoatletycznej "Skra" Warszawa.

Zasady naboru:

1. Zapraszamy dziewczęta i chłopców w wieku 10-13 lat (w sprawie zapisu starszej młodzieży proszę kontaktować się z trenerem koordynatorem – numer tel. poniżej)

2. Nie ma testów kwalifikacyjnych.

3. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu (wtorek 17.30 i sobota 9.30)

4. Treningi prowadzone są w kierunku ogólnorozwojowym, w celu poprawienia sprawności dzieci.

5. Podczas treningów młodzi adepci królowej sportu poznają podstawy wszystkich konkurencji lekkoatletycznych.

6. Skala trudności treningowych jest dopasowana do średniej sprawności całej grupy.

7. Treningi odbywają się na terenie klubu Skra Warszawa (ul. Wawelska 5) na hali sportowej, stadionie bocznym lub stadionie głównym.

8. Grupa bierze udział w zawodach w ramach programu Lekkoatletyka dla Każdego oraz w ramach rywalizacji Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

9. Zajęcia przeprowadzają trenerzy grup kwalifikowanych sekcji lekkoatletycznej Skry.

10. Po ukończeniu 13 lat dziecko przechodzi testy kwalifikacyjne do grup sprintu, biegów średnich, skoków lub rzutów.

Przy braku kwalifikacji do wyżej wymienionych grup, nie ma możliwości uczestniczenia w dalszych zajęciach grupy naborowej.

11. Obowiązuje składka członkowska w wysokości: 50zł miesięcznie (pierwszy rok członkostwa) lub 20zł (od drugiego roku) – płatne na konto klubu (wrzesień – czerwiec). Dane do przelewu dostępne na deklaracji członkowskiej.

12. Podczas ferii zimowych i wakacji organizowane są 10-dniowe obozy sportowe.

* W sprawie zapisu starszej młodzieży proszę kontaktować się z trenerem koordynatorem (numer tel. poniżej)

Wszystkich chętnych zapraszamy na zajęcia we wtorek o godzinie 17.30 lub sobotę o godzinie 9.30 (sala gimnastyczna między sektorami P i R – wejście na dole; dla osób poruszających się samochodem wyjazd bezpłatny po podstemplowaniu biletu u obsługi sali).

Trener prowadzący: Przemysław Radkiewicz 608 349 421

Trener koordynator sekcji L.A.: Mikołaj Rosa 668 111 943

więcej

Anita Włodarczyk po raz czwarty Mistrzynią Europy!

Anita Włodarczyk po raz kolejny potwierdziła swoją dominację w rzucie młotem wygrywając konkurs podczas Mistrzostw Europy, które odbywały się w Berlinie, w dniach 7 – 12.08.2018. Był to już czwarty z rzędu złoty medal naszej zawodniczki na europejskim czempionacie.

Mimo nieco słabszego pierwszego rzutu (poniżej 70 metrów), Anita już w drugiej próbie nie pozostawiła rywalkom złudzeń osiągając 76,50m. Potem było jeszcze lepiej: 77,82m, 78,94m i na koniec 78,55m. Druga w konkursie francuzka Alexandra Tavernier została pokonana o ponad 4 metry (74,78m). Trzecia była kolejna Polka Joanna Fiodorow (74,00m).

Pełne wyniki ME Berlin 2018

więcej

w górę