Działalność

Klub RKS Skra na dzień dzisiejszy posiada dwie sekcje: Rugby i Lekko Atletykę, zrzeszając w nich około 200 zawodników.

Jako jedyny klub sportowy w Warszawie posiadamy własna bazę:

  • stadion tartanowy,
  • stadion żużlowy z boiskiem do rugby,
  • rzutnię do rzutów lekkoatletycznych długich,
  • nowoczesną halę sportową i siłownię.

Z naszych obiektów korzystają takie kluby jak: Gwardia Warszawa, Legia Warszawa, Polonia Warszawa, Orzeł Warszawa, Warszawianka oraz warszawskie Wyższe Uczelnie (Szkoła Główna Hadlu i Prawa, Akademia Medyczna, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet i Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie). Na terenie naszego Klubu obywają się lekcje wychowania fizycznego LO nr. 7 i Szkoły Podstawowej nr. 23, planowana jest także Warszawska Olimpiada Młodzieży (Czwórbój Lekkoatletyczny) oraz biegi przełajowe.

Na Stadionie Skry odbywają się Międzynarodowe Testy Sprawności Fizycznej dla warszawskiej młodzieży.

Nasze obiekty służą także osobą prywatnym dbającym o sprawność fizyczną z całej warszawy, prowadzone są zajęcia otwarte Nordic Walking jak również „Ścieżki Nike”.

Na terenie Stadionu Głównego odbywają się treningi szkółek piłkarskich i futbolu amerykańskiego.

Działalność rekreacyjna jest nieodpłatna.

 

Sekcja Rugby

W bieżącym roku sekcja rugby odnotowała następując sukcesy:

  • awans drużyny kadetów do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
  • drugie miejsce w swojej grupie w II Lidze Państwowej Seniorów

Należy również wspomnieć, że nasza II-go Ligowa drużyna wygrała mecz z drużyną sochaczewską, która awansowała do rozgrywek w I Lidze. Drużyna Skry składa się w większości z wychowanków klubu, szerokie szkolenie oraz prowadzenie zajęć we wszystkich kategoriach wiekowych przynosi efekty i zostanie nagrodzone w przeciągu paru lat grą w ekstraklasie.

 

Sekcja Lekkiej Atletyki

Pierwsza część sezonu letniego 2009 wypadła bardzo dobrze, nasi zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych stawali na wysokości zadania. Młodzicy w konkurencjach rzutowych zajmują pierwsze lokaty w Polsce. Ośmiu juniorów zakwalifikowało się do Mistrzostw Polski, a ich starsi koledzy będą reprezentować barwy klubu na Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

Wielu naszych zawodników należy do kadry narodowej, a jeden junior został powołany do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów.

 

Sekcja Lekkiej Atletyki oraz sekcja rugby prowadzi ciągłe akcje naborowe gromadząc w swoich szeregach młodzież z całej Warszawy. Zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę szkoleniową z przygotowaniem pedagogicznym.

Klub zgłosił się do udziału w akcji „Sportowy Talent”, co pozwoli zwiększyć ilość grup treningowych, co daje możliwość większej selekcji utalentowanej młodzieży.

Podjęte zostały rozmowy ze Szkoła Podstawową nr152 dotyczące współpracy długofalowej oraz w przyszłości założenia klas sportowych.

Młodzież chętnie trenuje w naszym klubie gdyż panująca tu atmosfera stworzona przez kierownictwo klubu, trenerów i działaczy sprzyja rozwojowi sportu.

W 2006 roku członkiem naszego klubu została Kamila Skolimowska Mistrzyni Olimpijska w rzucie młotem. Trenując na naszych obiektach doskonaliła swój warsztat, aby godnie reprezentować barwy naszego Klubu, Warszawy oraz Polski na arenach krajowych i zagranicznych.

Na naszych obiektach trenują także inne gwiazdy lekkoatletyki: Tomasz Majewski, Piotr Małachowski i Szymon Ziółkowski.

Warszawski Ośrodek Rzutu Młotem założony w 2007 roku przez Warszawsko-Mazowiecką Federacje Sportu mieści się także na naszym terenie, warszawska młodzież w tym miejscu może swobodnie uprawiać lekkoatletyczne rzuty (rzut młotem, rzut dyskiem i pchnięcie kulą), gdyż w całej Warszawie jest to jedyne miejsce stworzone do tego celu. W sezonie letnim planowanych jest 18 imprez rzutowych, gdzie wystartuje w profesjonalnych warunkach (spełniających wymogi IAAF) młodzież warszawska oraz z całego kraju.

Drugiego maja bieżącego roku na rzutni rozegrany został konkurs rzutu młotem poświęcony tragicznie zmarłej Kamili Skolimowskiej. Na zawody przyjechała czołówka światowa w tej konkurencji, Mistrzowie Olimpijscy, Mistrzowie Świata wywożąc ze Skry bardzo pozytywne wrażenia i deklarując chęć powrotu za rok na kolejny mityng z tej okazji. Na zawodach byli także przedstawiciele PKOL-u, Pan Prezes Piotr Nurowski, Pani Irena Szewińska, Jacek Wszoła i wielu innych Olimpijczyków; Dyrektor Biura Sportu Pan Wiesław Wilczyński oraz przedstawiciele PZLA na czele z Prezesem Jerzym Skuchą.

 

Mimo kłopotów, z jakimi borykają się wszystkie kluby warszawskie, a wśród nich i My, jesteśmy w tej dobrej sytuacji, że dysponujemy własną bazą szkoleniową. Na naszych obiektach prowadzone są zajęcia sportowe i rekreacyjne. Mimo znacznych zniszczeń niektórych elementów obiektu, dbamy o czystość i schludność naszej nieruchomości. Młodzież czuję się Tu bezpiecznie, przyprowadzając swoich rówieśników oraz integrując się z ideą klubową – krzewienia Kultury Fizycznej.

Budując silną społeczność sportową powstaje fundament piramidy, na której szczycie znajdą miejsce osoby utalentowane z Warszawy, które będę reprezentowały nasz Klub, dzielnice, miasto oraz kraj na najważniejszych imprezach mistrzowskich.

w górę