Kategoria: Aktualności Rugby

Zaproszenie na spotkanie z okazji 95-lecia istnienia Klubu

Zarząd Klubu Skra Warszawa na zaszczyt zaprosić wszystkich sympatyków na spotkanie z okazji 95-lecia istnienia Klubu połączone ze sportowym podsumowaniem roku, które odbędzie się 19 grudnia 2016 o godzinie 17.00 w Hali sportowej przy ulicy Wawelskiej 5.

zaproszenie

więcej

Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki

Informujemy, że klub OKS SKRA Warszawa otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży (program „Klub”).

więcej

Zawodowcy za silni dla amatorów

W meczu 7. kolejki Ekstraligi rugby sezonu 2015/2016, drużyna RKS Skra Warszawa uległa mistrzom Polski, ekipie Rugby Club Arka Gdynia 12:75 (0:61). Punkty dla stołecznego zespołu zdobyli: Maciej Matusewicz i Artur Zemlik – po 5 oraz Michał Król – 2.

Dla rywali punktowali: Dawid Banaszek 20, Radosław Bysewski i Władysław Grabowski – po 15 oraz Jacek Wojaczek, Radosław Rakowski, Tomasz Stępień, Rafał Szrejber i Wiktor Zaradzki – po 5.

Sędziowali: Hubert Bedyński (Poznań), Wiesław Piotrowicz (Lublin), Mirosław Janeczko (Lublin).

Na stadionie przy ul. Wawelskiej, po raz kolejny zmierzyli się… amatorzy z zawodowcami. Amatorzy – taki status mają bowiem rugbiści RKS Skra, i tym razem nie dali rady zawodnikom kontraktowym, w tym przypadku z Gdyni. – Bez pomocy miasta nic nie zrobimy – mówi dobitnie trener warszawskiej ekipy, Tomasz Borowski. – Sytuację mamy bardzo ciężką, ale walczymy z pełnym zaangażowaniem. Mamy serducho do walki i nikt nam tego nie odbierze.

W porównaniu z poprzednim sezonem, RKS Skra Warszawa jest nieco osłabiona kadrowo. Z kolei z Gdyni grają m.in. „etatowi” reprezentanci Polski: Daniel Bartkowiak, Radosław Bysewski, Łukasz Szostek, Dawid Banaszek, Radosław Rakowski, Rafał Szrejber (wszyscy grali w Warszawie) oraz Paweł Dąbrowski, Rafał Kwiatkowski, Karol Perzak i Szymon Sirocki!

Kolejny i zarazem ostatni w tym sezonie mecz Ekstraligi rozegrany w Warszawie, odbędzie się w terminie 7-8 listopada br., a rywalem będzie Ogniwo Sopot.

więcej

Strona

Nieoficjalna strona drużyny RKS „SKRA” Warszawa

więcej

w górę