Kategoria: Aktualności

Oświadczenie w sprawie imprez oraz eventów odbywających się na terenie Klubu

Dyrektor Klubu RKS SKRA podjął decyzję o zawieszeniu aż do odwołania, wszelkich imprez, imprez masowych oraz eventów mających odbyć się na terenach Klubu. 

Decyzja ta spowodowana jest wieloma skargami od mieszkańców dzielnic Ochoty i Mokotowa, ludności lokalnej i kilkunastoma interwencjami policji.

Jednocześnie informujemy, że jakiekolwiek przyszłe imprezy masowe czy eventowe muszą bezwzględnie spełniać wszelkie wymagane warunki bezpieczeństwa, a także powinny być z wyprzedzeniem zgłaszane do odpowiednich służb.

Wszelkie imprezy masowe czy eventy za zgodą Zarządu Klubu mogłyby odbywać się jedynie do godz. 22.00, po uprzednim przedstawieniu wszelkich niezbędnych zgód od odpowiednich organów .

Wszelkie pytania dotyczące oświadczenia proszę kierować bezpośrednio do Dyrektora Klubu pod nr tel: 668-111-660.

więcej

Grupa ogólnorozwojowa – składki członkowskie

Informujemy, że dzieci z grupy ogólnorozwojowej za okres wakacyjny (lipiec, sierpień) są zwolnione z opłat członkowskich.

więcej

Trzy brązowe medale Halowych Mistrzostw Polski

Podczas 61. lekkoatletycznych mistrzostw Polski, które odbyły się w hali „Arena Toruń”, zawodniczka Skra Warszawa – Anna Kiljan (na zdjęciu poniżej) wywalczyła dwa medale brązowe. W skoku w dal, podopieczna trenera Przemysława Radkiewicza uzyskała 6.08 m, przegrywając jedynie z Anną Jagaciak-Michalską (6.35 m) i Ewą Rosiak (6.12 m).

Z kolei w trójskoku, Anna Kiljan ustanowiła wartościowy halowy rekord życiowy 12.73 m (poprzedni 12.24 m z 2010 roku ze Spały).

W toruńskim finale, zawodniczka stołecznej Skry, w każdej z sześciu kolejek, frunęła dalej od „życiówki. Seria: 12.68 – 12.67 – 12.73 – 12.61 – 12.72 – 12.61.

I tym razem, Anna Kiljan musiała uznać wyższość Anny Jagaciak-Michalskiej (13.80 m). Na drugim stopniu stanęła tym razem Justyna Ostrowska (13.07 m).

 Trzeci medal wywalczyła sztafeta 4x200m kobiet. Podopieczne Artura Gąsiewskiego (Aleksandra Lubicka, Anna Wojcieszek, Natalia Duchnowska, Magda Krzywicka) z czasem 1:41.19 ustąpiły jedynie sztafetom z Gdańska i Krakowa.

Serdecznie gratulujemy!

Pełne wyniki 61. PZLA HMP

więcej

Złoty medal Pii Skrzyszowskiej podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20

Pia Skrzyszowska pewnie zwyciężyła w konkursie skoku w dal U18, dwukrotnie przekraczając 5.70m (5.75m oraz 5.71m).  Druga w konkursie Dominika Łykowska w pierwszej próbie uzyskała 5.71m i miała kolejne pięć skoków przekroczonych. Brązowy medal zdobyła Natalia Benedykcińska (5.60m PB).

Oprócz podopiecznej trenera Przemysława Radkiewicza Nasz Klub reprezentowały jeszcze trzy zawodniczki.

Niestety podczas biegu na 60m przez płotki U18, na drugim płotku przewróciła Nasza faworytka Katarzyna Jóźwiaczuk (najlepszy czas eliminacji). Liczymy na jej rewanż w sezonie letnim.

Na tym samym dystansie, ale w kategorii U20 Anna Szymańska uplasowała się na piątym miejscu (8.97s).

Taką samą lokatę w skoku o tyczce zajęła Agnieszka Maciak (3.30m).

Pełne wyniki HMP U18 i U20 2017

więcej

Anita króluje, stolica dziękuje

Po raz czwarty z rzędu, Anita Włodarczyk najlepszym sportowcem Warszawy! Zawodniczka RKS Skra Warszawa ponownie okazała się bezkonkurencyjna w stolicy, podobnie jak prezes klubu i szkoleniowiec Krzysztof Kaliszewski, który został wybrany Trenerem Roku 2016.

Kolejne zwycięstwo w Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Warszawy związane jest również z dodatkowym tytułem – w 2017 roku, Anita Włodarczyk jest Sportową Twarzą Warszawy.

 

Głosami Kapituły Plebiscytu najlepsza „dziesiątka” przedstawia się następująco:

 

 1. Anita Włodarczyk, lekkoatletyka – RKS Skra Warszawa
 2. Oktawia Nowacka, pięciobój nowoczesny – Stowarzyszenie Pięciobój Polski – CWKS Legia
 3. Joanna Hentka oraz Agnieszka Kobus, wioślarstwo – WTW oraz AZS AWF Warszawa
 4. Piotr Paziński, taekwondo olimpijskie – AZS AWF Warszawa
 5. Kajetan Kajetanowicz, rajdy samochodowe – Automobil Klub Polski
 6. Michał Pazdan, piłka nożna – Legia Warszawa S.A.
 7. Marcin Brzeziński, wioślarstwo – WTW
 8. Weronika Deresz, wioślarstwo – WTW
 9. Zofia Noceti-Klepacka, żeglarstwo – Yacht Klub Polski Warszawa
 10. Michał Luto, sumo – Uczniowski Klub Sportowy Niedźwiadek.

 

W kategorii Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku 2016 zwycięzcą został pływak Wojciech Makowski.

Tytuł Sportowej Osobowości Roku 2016 otrzymał Henryk Olszewski – prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. 

 

Łuczniczka Karolina Napłoszek została laureatką przyznawanego od czterech lat tytułu Nadziei Olimpijskiej.

 

O wyborze zwycięzców w dwóch kolejnych kategorii zdecydowali internauci. Najpopularniejszym Sportowcem Roku 2016 został Michał Pazdan (750 głosów). Najwięcej głosów w kategorii Sportowa Impreza Roku 2016 otrzymały piłkarskie mecze UEFA Champions League 2016/2017 (546 głosów).

 

więcej

Królowie polskiego sportu!

Zawodniczka RKS Skra Warszawa, mistrzyni olimpijska i rekordzistka świata w rzucie młotem – Anita Włodarczyk została najlepszym sportowcem Polski w 2016 roku w 82. plebiscycie „Przeglądu Sportowego” i Telewizji Polskiej. Ponadto, kolegium plebiscytu uhonorowało prezesa naszego klubu i szkoleniowca Anity – Krzysztofa Kaliszewskiego tytułem Trenera Roku! Jesteśmy dumni. Gratulujemy!

fotka

 

Rok 2016 zdecydowanie należał do królewskiego duetu RKS Skra Warszawa Włodarczyk – Kaliszewski. Na Igrzyskach XXXI Olimpiady w Rio de Janeiro zdobyła złoty medal, ustanawiając w 3. próbie fenomenalny rekord świata – 82.29 m. Z trybun, Anicie kibicowali rodzice – Maria i Andrzej Włodarczykowie. Wynik naszej zawodniczki był jednym z trzech rekordów świata ustanowionych podczas brazylijskich zawodów na stadionie lekkoatletycznym.

 

Wkrótce po igrzyskach okazało się, że Anita Włodarczyk po raz czwarty z rzędu zwyciężyła w klasyfikacji IAAF Hammer Throw Challenge. Kilkanaście dni po igrzyskach w Rio de Janeiro, podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Narodowym w Warszawie, ponownie ustanowiła rekord świata, rzucając z kolei w 4. kolejce 82.98 m.

 

– Wiele lat czekałam na tego czempiona – powiedziała Anita Włodarczyk. – Rok temu, stojąc na tej scenie powiedziałam, że to 81. plebiscyt, a ja mam rekord życiowy 81.08 m. Teraz jest 82., moja życiówka to 82.98 m. Domyślacie się Państwo, co będzie w kolejnym roku…

Najlepszych sportowców wybierali czytelnicy „Przeglądu Sportowego” i telewidzowie, a oddawanie głosów odbywało się w dwóch etapach. W pierwszym – za pomocą wysyłanych pocztą kuponów oraz drogą internetową wyłoniono czołową „dziesiątkę”, którą ogłoszono na gali w Warszawie. W czasie jej trwania można było głosować na zawodników za pośrednictwem sms-ów.

 

Najlepsi sportowcy 2016 roku w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” i TVP:

 

 1. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
 2. Robert Lewandowski (piłka nożna)
 3. Piotr Małachowski (lekkoatletyka)
 4. Rafał Majka (kolarstwo)
 5. Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj (wioślarstwo)
 6. Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie)
 7. Jakub Błaszczykowski (piłka nożna)
 8. Bartosz Zmarzlik (żużel)
 9. Karol Bielecki (piłka ręczna)
 10. Marta Walczykiewicz (kajakarstwo)

 

Dodatkowe wyróżnienia:

 

Trener Roku – Krzysztof Kaliszewski

Reprezentacja Roku – reprezentacja w piłce nożnej

Klubowa Drużyna Roku – Vive Tauron Kielce

Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny – Natalia Partyka

Odkrycie Roku – Maria Andrejczyk

Superczempion – Tomasz Majewski

Impreza Roku – mistrzostwa Europy w piłce ręcznej

więcej

Zaproszenie na spotkanie z okazji 95-lecia istnienia Klubu

Zarząd Klubu Skra Warszawa na zaszczyt zaprosić wszystkich sympatyków na spotkanie z okazji 95-lecia istnienia Klubu połączone ze sportowym podsumowaniem roku, które odbędzie się 19 grudnia 2016 o godzinie 17.00 w Hali sportowej przy ulicy Wawelskiej 5.

zaproszenie

więcej

Strona 1 z 1512345...10...Ostatnia »
w górę