Monthly Archives: Lipiec 2012

Cel został osiągnięty!

Dzięki dotacjom z Biura Sportu i Rekreacji m. st. Warszawy nasz klub zorganizował dwie imprezy – Mistrzostwa Warszawy Juniorów (9 czerwca) oraz Miting Warszawski (16 czerwca). W Mistrzostwach Warszawy w kategorii juniorów wystartowało 211 osób, a wśród juniorów młodszych 278 osoby. Kwalifikacje na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży uzyskało łącznie 50 zawodników. Podczas Mitingu Warszawskiego startowało 117 juniorów i 218 juniorów młodszych. Minima na OOM zdobyło 16 zawodników, a na Mistrzostwa Polski Juniorów 34. Prócz osiągniętych wyników, uzyskano efekt popularyzacji i upowszechnienia lekkiej atletyki.

więcej

Anita Włodarczyk wygrywa Mistrzostwa Europy i Memoriał „Kusego”

Forma Anity Włodarczyk w rzucie młotem idzie w górę. Po zdobyciu złotego medalu Mistrzostw Europy (27 czerwca – 1 lipca) w Helsinkach wynikiem 74,29 m, zwyciężyła podczas 58. Memoriału Janusza Kusocińskiego (22 lipca). W Szczecinie uzyskany przez nią rezultat był lepszy od tego w Helsinkach o ponad 2 metry – 76,81 m!

więcej

Udany start podczas OOM

W dniach 20-22 lipca w Krakowie została rozegrana Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży z udziałem zawodników naszego klubu.  Najlepiej spisała się Dagmara Jarczyńska, która w biegu na 100 m ppł. zdobyła brązowy medal. Uzyskany przez nią czas 14,47 s jest jej rekordem życiowym, a także I klasą sportową.  W skoku o tyczce Karol Górski także ustanowił swój rekord życiowy – 4,20 m, co dało mu czwarte miejsce. W rzucie młotem (3 kg) dziewcząt startowała Klaudia Ziętarska. W finale z wynikiem 52,91 m zajęła 7. miejsce, ale w eliminacjach również ustanowiła swój rekord życiowy – 54,00 m