Monthly Archives: Maj 2013

83,75 Grzeszczuka w Halle!

Podczas 39. mityngu Erdgas Werfertage w Halle Łukasz Grzeszczuk zwyciężył w konkursie rzutu oszczepem osiągając odległość 83.75, o 25cm lepiej od wskaźnika PZLA na 14. mistrzostwa świata w Moskwie (10-18 sierpnia).

Gratulujemy!!!

więcej

Skromnie podczas Ligi Juniorów

W okrojonym składzie zawodnicy SKRY wystartowali w Warszawie 18.05 w pierwszym rzucie Ligi Juniorów (grupa E). Najlepsze wyniki naszych zawodników: Mikołaj Górski zwyciężył w rzucie młotem juniorów młodszych – 57,47 m (126 pkt.), Aleksandra Lubicka w biegu na 200 m – 26,31 s (rekord życiowy i 119 pkt.), sztafeta 4×100 m w składzie Aleksandra Lubicka, Natalia Duchnowska, Weronika Grzywacz i Alicja Wiernicka – 51,25 (125 pkt.). Nasi zawodnicy łącznie zdobyli 1290 pkt.

ach

więcej

Bardzo dalekiej rzuty – Białystok, Toruń, Łódź

Bardzo dobrze sezon rozpoczął nasz oszczepnik Łukasz Grzeszczuk. Podczas zawodów w Białymstoku (3 maja) podopieczny trenera Krukowskiego zwyciężył świetnym wynikiem 83,98 m. Jest to rezultat lepszy od minimum PZLA na Mistrzostwa Świata Seniorów w Moskwie o 48 cm! Niestety oficjalne kwalifikacje można uzyskiwać dopiero od 10 maja, ale jesteśmy przekonani, że Łukasz  powtórzy ten rezultat, a potem w Moskwie poprawi ten wynik.

W Toruniu (5 maja) startowało kilkoro naszych miotaczy, z których najlepszy wynik uzyskał Karol Sulejewski (rzut młotem 6 kg)  – 65,04 m, co jest w tej chwili najlepszym wynikiem wśród juniorów w Polsce.

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski  w Łodzi (18-19 maja) złoto w rzucie oszczepem zdobył Łukasz Grzeszczuk – 79,01 m, a brąz w rzucie młotem (7,26 kg) Norbert Rauhut  – 67,55 m.

ach

więcej

Mistrzostwa Mazowsza Jun. i Jun.mł. Światowy Dzień LA – 7 medali na początku sezonu

Mistrzostwami Mazowsza Juniorów i Juniorów młodszych w Światowy Dzień LA rozpoczął się nowy sezon lekkoatletyczny w stolicy.

Wszystkie medale dla SKRY zbierali młociarze i młociarki. Wśród juniorów (młot 6  kg) 1. miejsce zajął Karol Sulejewski  – 62,55 m, a 3. był Marek Ambroziewicz – 38,72. Fantastycznie spisali się nasi juniorzy młodsi (5 kg), którzy zajęli całe podium, a w dodatku każdy z nich ustanowił swój nowy rekord życiowy: 1. Mikołaj Górski – 59,42 m (lider krajowych tabel), 2. Adrian Świerczyński – 57,64 m (3. miejsce w tabelach), 3. Mateusz Krzywicki – 50,05 m.  Wśród juniorek (4 kg) zwyciężyła Sylwia Kowalczyk – 42,36 m, a wśród juniorek młodszych (3 kg) trzecie miejsce zajęła Zuzanna Bońda – 33,44 m.

W rzucie najcięższym młotem (7,26 kg) z nowym rekordem życiowym zwyciężył Arkadiusz Rogowski – 66,28 m (lider młodzieżowych tabel krajowych) przed Norbertem Rauhutem – 66,14 m.

Pierwsze i drugie miejsce w skoku wzwyż z takim samym wynikiem 170 cm zajęły Karolina Czajkowska i Agnieszka Bukowczyk.

W ramach tych samych zawodów swoich sił w wieloboju (8 konkurencji) wypróbowało trzech naszych juniorów młodszych. Tien Chu był 6. – 3869 pkt, Igor Myszkowski 7. – 3442 pkt, a Maciej Antończak 8. – 3352 pkt.