Monthly Archives: Czerwiec 2013

Sukcesy naszych Weteranów na zawodach w Stargardzie Szczecińskim

22 czerwca w Stargardzie Szczecińskim odbyły się 21. Mistrzostwa Weteranów w Wielobojach Rzutowych:

• wielobój A (młot,kula,dysk,oszczep,ciężarek):

W kategorii ponad 60 lat:

Andrzej Piączkowski (na zdjęciu poniżej) 3. miejsce  (młotem 5kg – 50,34m) – najlepszy rezultat w tej kategorii

IMG_0724

Jerzy Mathia 4. miejsce  (młotem5kg-44.78m)

W kategorii ponad 55 lat:

Charl Levi 5. miejsce (młotem 6kg-36,09m)

• wielobój B (ciężarkowy – 5,45kg, 7,26, 9,08 i 11,33)

Jerzy Mathia – 2. miejsce

Andrzej Piączkowski – 3. miejsce

Charl Levi – 5. miejsce

więcej

Nasza młodzież potęgą w stolicy

Podczas rozegranych na stadionie AWF Mistrzostw Warszawy Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce zawodnicy Skry zdobyli aż 23 medale, z czego aż 9 złotych.

Wśród juniorów młodszych złote medale wywalczyli: Natalia Duchnowska w biegu na 100 m ppł. – 16,23 s, Marcin Antończak  skoku w dal – 5,43 m, Adrian Świerczyński pchnięcie kulą – 12,22 m, Maciej Antończak skok wzwyż – 185 cm, Klaudia Ziętarska rzut młotem – 54,58 i Mikołaj Górski także rzut młotem – 59,66. Srebrne medale w tej kategorii wieku zdobyli: Marcin Antosiuk 200 m – 23,89 s,  sztafeta dziewcząt 4×100 m – 52,30 s, Mikołaj Górski rzut dyskiem – 35,49 m, Adrian Świerczyński rzut młotem – 51,58 m. Po brąz sięgnęli: Marcin Antończuk 100 m – 11,95 s, Filip Jurek 400 m 55,35 s, Aleksandra Lubicka 200 – 25,88 s,  Marianna Wyszyńska skok w dal 4,64 m, Adrian Świerczyński rzut dyskiem – 33,30 m i Mateusz Krzywicki rzut młotem – 47,79 m.

W kategorii juniorów złote medale zdobyli młociarze Sylwia Kowalczyk – 44,28 m i Sebastian Nowicki – 70,11 oraz w pchnięciu kulą Marek Ambroziewicz – 16,08 m. Srebrne medale wywalczyli Karol Sulejewski w rzucie młotem – 62,02, Sebastian Nowicki w pchnięciu kulą – 14,49 m oraz Krzysztof Kosiorek 800 m – 2:03,86 min. Był także jeden brąz Marka Ambroziewicza w rzucie młotem – 39,77 m.

Skra wyniki – MWJiJM

Pełne wyniki MWJiJM

ach, mr

więcej

Dalekie rzuty na 59. Memoriale Janusza Kusocińskiego

Podczas zawodów rozgrywanych 15.06.2013 w Szczecinie na wysokim poziomie stała walka w rzucie młotem pań, Betty Heidler i Anita Włodarczyk uzyskały dwa najlepsze wyniki na świecie. Nasza zawodniczka uzyskała 76.06 przegrywając jedynie z Niemką 76,48. Warto zaznaczyć, że panie walczyły do końca, uzyskując najlepsze wyniki w swoich ostatnich rzutach.

Drugi z naszych reprezentantów, Arkadiusz Rogowski startując po raz pierwszy z absolutną światową czołówką rzutu młotem uplasował się na dziesiątej pozycji (64,80).

Pełne wyniki 59. MJK

więcej

71.01 Sebastiana Nowickiego w Łodzi

Sebastian Nowicki podczas wczorajszego 21 Memoriału Ludwika Szumlewskiego uzyskał 71.01m młotem 6kg wypełniając minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się w dniach 18 – 21.07.2013 w Rieti (ITA). Drugi z naszych reprezentantów Arkadiusz Rogowski rzucił młotem 7,26kg 67.37m (rekord życiowy) potwierdzając wysoką formę. Do pełni szczęścia, czyli wyniku pozwalającego na kwalifikację na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy zabrakło tylko 63cm. Gratulujemy wyników!

Thumbnail

więcej

74.73 Anity Włodarczyk w Eugene!

Dla Anity Włodarczyk występ w Eugene był pierwszym tegorocznym międzynarodowym startem.
Wynikiem 74,73 nasza zawodniczka wyszła na trzecie miejsce w tabelach światowych oraz zapewniła sobie prawo startu w Mistrzostwach Świata w Moskwie.

Gratulujemy!

więcej

Mistrzostwa Warszawy Młodzików

W dniach 25-26 maja rozegrano Mistrzostwa Warszawy Młodzików. Z naszych zawodników najbardziej zadowolony jest Bartosz Lusztak, który wygrał bieg na 300 m ppł. (44,21 s), a na 110 m ppł. był drugi (17,92 s). Złote medale zdobyły także Aleksandra Wiśniewska w biegu na 1000 m (3:17.06 min) oraz Weronika Nasterska w skoku wzwyż (153 cm). Ale medali było więcej. W biegu na 100 m chłopców srebro wywalczył Paweł Wołkowicz (11,97 s), a brąz Krystian Zalucki (12,33 s.). Adam Kajds zdobył srebrny medal w biegu na 600 m (1:31.07 min), taki sam wywalczyły także Magdalena Sot na 1000 m (3:22.87) oraz Malika Jachimczyk w soku o tyczce (2,75 m). Brązowe medale przypadły także Mateuszowi Panasewiczowi w rzucie młotem (36,44 m) i Bartłomiejowi Stypule w biegu na 110 m ppł. (19,21m). Gratulujemy wszystkim medalistom, a pozostałym naszym zawodnikom startującym w tych zawodach, bardzo dziękujemy za waleczną postawę!