Monthly Archives: Lipiec 2013

OOM – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych

Co prawda bez medali, ale z tarczą wracają nasi reprezentanci z 19. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich, która odbyła się w Łodzi w dniach 19 – 21.07.2013.

Najwyższe miejsce (jednocześnie najbardziej znienawidzone przez sportowców) – czwarte, zajęła nasza sztafeta dziewcząt 4 x 100m w składzie: Natalia Duchnowska, Alicja Wiernicka, Aleksandra Lubicka, Anna Golczewska – 49.86s. Będąca podporą zespołu Aleksandra Lubicka biegała również indywidualnie: na 100 metrów była piąta w finale B (13. miejsce) z czasem 12.58s, natomiast na 200 metrów ósma z czasem 25.82.

W emocjonującym biegu na 3000m dziewcząt Natalia Grefkowicz dopiero na ostatnich metrach spadła z pozycji medalowej, zajmując ostatecznie 13. miejsce, z czasem 11.07.43.

Spośród naszych skoczków najlepiej spisał się Tien Chu zajmując w konkursie skoku wzwyż siódme miejsce z nowym rekordem życiowym – 195cm. Maciej Antończak w tej samej konkurencji zajął 19. miejsce (175cm), natomiast tyczkarz Maciej Łempicki był 15. (3.40m).

Pozostali zawodnicy reprezentowali nas w rzucie młotem. W konkursie dziewcząt Klaudia Ziętarska była szósta (56.26m – rekord życiowy). Wśród chłopców Mikołaj Górski zajął również szóste miejsce z wynikiem 58.96m, Adrian Świerczyński był tuż za nim (56.88m), natomiast Mateusz Krzywicki uplasował się na 14. pozycji (48.33m).

Biorąc pod uwagę fakt, że większość naszych zawodników była z młodszego rocznika, osiągnięte rezultaty należy uznać za bardzo dobre. W przyszłym roku będą oni należeli do grona faworytów w walce o medale!

Pełne wyniki 19. OOM

więcej

Włodarczyk ze złotem, a Grzeszczuk ze srebrem 89. MPS w Lekkiej Atletyce

W dniach 19-21 lipca w Toruniu odbyły się 89. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. Zawodnicy Skry zdobyli dwa medale, a w klubowej klasyfikacji punktowej zajęli 16. miejsce.

Złoty medal w konkursie rzutu młotem kobiet wywalczyła Anita Włodarczyk, a uzyskany przez nią wynik 76,93 m jest jej

najlepszym w tym sezonie. Cieszy nas to bardzo, gdyż jest zapowiedzią rosnącej formy przez Mistrzostwami Świata w Moskwie. Srebrny medal w rzucie oszczepem zdobył Łukasz Grzeszczuk  – 77,95 m.

Bardzo blisko podium było także dwóch naszych młociarzy. Norbert Rauhut był 4, a Arkadiusz Rogowski zajął 5. miejsce.  W skoku wzwyż Agnieszka Bukowczyk uzyskała najlepszy w tym roku swój rezultat – 178 cm, co dało jej 5. miejsce. Marcin Plener zajął 7. miejsce w rzucie oszczepem – 70,82 m. W skoku w dal kobiet Karolina Czajkowska był 10, a Anna Kilian 11.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Pełne wyniki 89. MPS

ach, mr

więcej

9. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy

Podczas rozegranych w Fińskim Tampere Mistrzostw Europy U23 zaprezentował się jeden nasz zawodnik. Arkadiusz Rogowski w swoim debiucie w imprezie tej rangi zajął dziesiąte miejsce w konkursie rzutu młotem, osiągając wynik bardzo zbliżony do rekordu życiowego – 67.36 w eliminacjach oraz 66.12 w finale. Biorąc pod uwagę wiek naszego reprezentanta (należał on do najmłodszych młociarzy – rocznik 93) jest to dobry prognostyk na następną taką imprezę, kiedy to powinien on należeć już do grona faworytów.

Pełne wyniki 9.MME

więcej

Sebastian Nowicki zdobył złoto 67.MPJ

Z jednym medalem, ale za to złotym, wrócili z Krakowa nasi zawodnicy startujący w Mistrzostwach Polski Juniorów (3-5 lipca). Nie jest dla nas zaskoczeniem, że zdobył go młociarz Sebastian Nowicki. Jego zwycięstwo cieszy tym bardziej, że zostało poparte  nowym rekordem życiowym 72,10 m i szóstym miejscem Karola Sulejewskiego, który posłał młot (6 kg) na odległość 62,34 m. Wśród dziewcząt w tej samej konkurencji (młot 4 kg) siódme miejsce zajęła Sylwia Kowalczyk 45,04 m. Sebastian Nowicki startował także w rzucie dyskiem – wynik 40,90 m i 20. miejsce. Na uwagę zasługuję także występ Marka Ambroziewicza w pchnięciu kulą (6 kg) – 14,83 m i 17. miejsce oraz Szymona Lubańskiego w skoku w dal – 6,54 m i 19. miejsce.  Sebastianowi szczerze gratulujemy, a pozostałym zawodnikom dziękujemy za dzielną postawę.

Pełne wyniki 67. MPJ

ach, mr

więcej

Dwa medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Podczas rozegranych w Bydgoszczy Młodzieżowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce (29 – 30.06.2013), zawodnicy SKRY zdobyli dwa medale: złoty – Arkadiusz Rogowski (na zdjęciach poniżej podczas dekoracji) w rzucie młotem (67,61 m), brązowy – Agnieszka Bukowczyk w skoku wzwyż (177 cm). Warto odnotować, że tym występem nasz młociarz zapewnił sobie start na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy (10 – 14.07.2013 Tampere /FIN/). W punktacji drużynowej nasz klub zajął 8. miejsce.

Choć jesteśmy zadowoleni z tego startu, czujemy mały niedosyt, gdyż medali mogło być znacznie więcej. Nasi zawodnicy bowiem trzykrotnie zajmowali czwarte miejsca  (Karolina Czajkowska w skoku w dal – 599 cm, Dorian Gabryel w skoku wzwyż – 208 cm i Patryk Zduńczyk w stoku o tyczce – 490 cm). Blisko medali byli także Mariusz Witkowski – piąty w rzucie młotem – 55,46m i Karolina Czajkowska szósta w skoku w wzwyż – 165 cm. Cenne dla nas punkty zdobyli także Zuzanna Lemiesz siódma w biegu na 100 m ppł, Karol Kieda również siódmy w rzucie młotem oraz Anna Nowicka ósma w skoku wzwyż.

(Arkadiusz Rogowski podczas dekoracji 30. MMP)