Monthly Archives: Wrzesień 2013

Start w Radomiu

W dniach 28-29 września w Radomiu rozegrano Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego, podczas którego startowali także nasi lekkoatleci. Tym razem najlepiej wypadły nasze tyczkarki. Trzecie miejsce w tej konkurencji zajęła Malika Jachimczyk – 3,10 m, piąta była Małgorzata Granicka a szósta Agnieszka Maciak – obie po 2,90 m. W biegu na 100 m chłopców 11. był Krystian Załucki – 11,94 s, w biegu na 600 m chłopców 18. czas uzyskał Adam Kajdas – 1.33.24, a na tym samym dystansie wśród dziewcząt 19. rezultat miała Agnieszka Gołębiewska – 1.44.02. Niestety naszej sztafecie chłopców 4×100 m nie udało się ukończyć biegu.

Pełne wyniki MMJK

więcej

Udany start młodzików w Pasłęku

14 września w Pasłęku rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.  Nasi zawodnicy wrócili z nich z medalami.  Złoty medal zdobyła sztafeta 4×100 m chłopców w składzie: Krystian Załucki, Marek Siwiński, Bartosz Lusztak i Paweł Wołkowicz – 46,61 s. W finale biegu na 100 m Krystian Załucki był drugi  – 11,85 s, a Paweł Wołkowicz czwarty  – 12,09 s. W biegu na 600 m chłopców trzecie miejsce zajął Adam Kajdas – 1:30.10 min. W rzucie młotem (5 kg) Mateusz Panasewicz był trzeci – 34,19 m, a Marek Stawski czwarty – 27,44. W biegu na 300 m ppł. drugi wynik zawodów uzyskał Bartosz Lusztak – 42,77 s. Wśród dziewcząt najlepiej zawody udały się naszym tyczkarkom. Zwyciężyła Małgorzata Granicka przed Maliką Jachimowicz – obie po 3,02 m, a Agnieszka Maciak była czwarta – 2,42 m. W biegu na 600 m trzeci czas uzyskała Agnieszka Gołębiewska – 1.42.91 s.

Gorąco gratulujemy naszej młodzieży i życzymy sukcesów w wyższych kategoriach wiekowych!

Pełne wyniki MMM Pasłęk

więcej

Mityng Rzutowy im. Zbigniewa Szczypiora

15 września nasz klub był gospodarzem  kończącego sezon Mityngu Rzutowego im. Zbigniewa Szczypiora. W bardzo sympatycznej, rodzinnej atmosferze rywalizowali ze sobą zawodnicy w wieku od 13 do 70 lat, a swobodna atmosfera imprezy zaowocowała aż pięcioma rekordami życiowymi.

W rzucie młotem mężczyzn (7,26 kg) zwyciężył Arkadiusz Rogowski – 66,83 m, przed Sebastianem Nowickim (obaj Skra) – 66,42 m (rek. życiowy) oraz Mariuszem Walczakiem (Orzeł Warszawa) – 56,70 m. Juniorzy rzucali młotem o ciężarze 6 kg. Wygrał Rafal Furtak (KS Wisła Puławy) – 57,62 m, przed Pawłem Roszkowskim (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) – 55,73 m i Mikołajem Górskim (Skra) – 51,11 m. W rzucie młotem juniorów młodszych (5 kg) trzy pierwsze miejsca zajęli nasi miotacze: 1. Adrian Świerczyński – 55,08, 2. Mikołaj Górski – 54,77 m, 3. Mateusz Krzywicki  – 49,17 m. Młotem o tym samym ciężarze rzucali także młodzicy. Pierwszy był Michał Kiec (AZS AWF Warszawa) – 46,99 m (rek. życiowy), a drugi Mateusz Panasewicz  (Skra) – 37,83 m (rek. życiowy). W konkursie rzutu młotem o ciężarze 4 kg najlepsza była Klaudia Zientarska (Skra) – 47,04 m, przed Anną Kawką (KS Wisła Puławy) – 44,49 i 70-letnim Ryszardem Krzesińskim – 43,20 m. W konkursie najmłodszych dziewcząt (3 kg) wygrała Zuzanna Bońda (Skra) – 40,04 m (rek. życiowy), przed Dominiką Jędrzejczyk – 21,37 m i 13-letnią Agatą Biernacką (obie AZS AWF Warszawa) -15,67 m.

Odbył się także wspólny konkurs rzutu ciężarkiem, przy czym jego waga była odpowiednia do wieku zawodnika.  Najdalszy rzut oddał Mikołaj Górski, który ciężarek o wadze 9,08 kg posłał na odległość – 19,16 m. Drugi co do odległości rzut wykonał Arkadiusz Rogowski – 18,61 m, ale jego „sprzęt” ważył 15,88 kg. Trzeci był Adrian Świerczyński (9,08 kg) – 18,00 m.

Na zakończenie imprezy wszyscy spotkali się przy grillu i wspominając miniony już sezon, snuli plany na kolejny. Do zobaczenia wiosną!

Pełne wyniki

ach

więcej

Włodarczyk i Grzeszczuk mistrzami Igrzysk Frankofońskich!

Podczas rozgrywanych w Nicei 7. Igrzysk Frankofońskich (7-15.09.2013) zawodnicy naszego klubu zdobyli dwa złote medale! Anita Włodarczyk wygrała konkurs rzutu młotem – 75,62 m, a Łukasz Grzeszczuk najdalej rzucił oszczepem – 78,62 m. Wyniki Anity i Łukasza są także nowymi rekordami Igrzysk Frankofońskich. Gratulujemy!

Ach

więcej

Mistrzostwa Mazowsza Młodzików

Podczas rozegranych 8.09.2013 zawodów nasi zawodnicy zdobyli osiem medali, w tym cztery z najcenniejszego kruszcu. Jest to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającymi się Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików oraz Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego. Poniżej zestawienie medalistów:

więcej

Triumf Anity Włodarczyk i w challenge’u IAAF!

Anita Włodarczyk została zwyciężczynią cyklu IAAF World Challenge w rzucie młotem rozgrywanego od 2009 r.

Mityng w Rieti nie wprowadził zmian na czele klasyfikacji, Anita Włodarczyk zwyciężyła z przewagą aż 6 metrów i 24 centymetrów nad Tatianą Łysienką, której wynik 73.90 wystarczył do wyprzedzenia Niemki Betty Heidler.

Wśród pań trzykrotnie dotychczas wygrywała Niemka Betty Heidler, Anita Włodarczyk zajmowała drugie miejsce w 2010 i w 2012 r.