Monthly Archives: Lipiec 2015

Trzy medale 91. Mistrzostw Polski Seniorów

Podczas odbywających się w Krakowie, w dniach 19 – 21.07.2015 Mistrzostw Polski Seniorów nasi zawodnicy zdobyli trzy medale. Na najwyższym stopniu podium stanęła niezawodna Anita Włodarczyk, która wynikiem 78,24m zdeklasowała rywalki w rzucie młotem(druga w konkursie Joanna Fiodorow straciła do niej ponad osiem metrów).

Dwa pozostałe medale również były udziałem naszych miotaczy. Trzeci w konkursie oszczepników, z wynikiem 76,61m był Marcin Plener, który ustąpił tylko Marcinowi Krukowskiemu oraz Krystianowi Bondarenko. Również brązowy medal wywalczył Arkadiusz Rogowski, który posyłając młot na odległość 68,80m przegrał jedynie z Pawłem Fajdkiem i Wojciechem Nowickim.

• Anna Wojcieszek – 400m ppł – 62,05s – XIII miejsce

Powyższe rezultaty uplasowały nas na bardzo dobrym, 12.miejscu w łącznej klasyfikacji klubowej z dorobkiem 188 punktów.

Pełne wyniki 91. MPS

więcej

Drugie miejsce Mikołaja Górskiego na 69. Mistrzostwach Polski Juniorów

Tylko trzech zawodników reprezentowało nasz klub podczas Mistrzostw Polski Juniorów rozegranych w dniach 28 – 30.06.2015, w Białej Podlaskiej.

Najlepiej wypadł młociarz Mikołaj Górski, który z wynikiem 65,43m wywalczył srebrny medal. W tej samej konkurencji Adrian Świerczyński zakończył start na eliminacjach, zajmując ostatecznie 14. miejsce (51,62m).

Tien Chu wystartował w dwóch konkurencjach. W skoku wzwyż, skacząc 1,99m zajął piąte miejsce. Natomiast w konkursie trójskoku uplasował się na 11. miejscu (13,51m).

Warto dodać, że cała wymieniona trójka jest z rocznika 1997, czyli za rok będą mieli okazję na poprawienie swoich wyników na kolejnych Mistrzostwach Polski Juniorów, czego im życzymy!