Monthly Archives: Wrzesień 2015

Złoty medal Julii Oberdy na Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego!

W miniony weekend (26 – 27.09.2015) na stadionie w Radomiu rozegrano Mistrzostwa Polski Młodzików.

Tym razem Nasz klub reprezentowała tylko jedna zawodniczka – Julia Oberda w skoku o tyczce. Podopieczna Andrzeja Gawendy spełniła pokładane w niej nadzieje i wywalczyła złoty medal. Co ciekawe wszystkie medalistki pokonały tą samą wysokość (3,30m), ale tylko Nasza tyczkarka do tego momentu była bezbłędna. Drugie miejsce wywalczyła Anna Łyko z Wrocławia, a trzecie Agata Grożyńska z Gdyni.

Pełne wyniki MMJK

więcej

Rzutowy miting zakończenia sezonu im. Zbigniewa Szczypiora

Tradycyjnie pod koniec września, uczciliśmy pamięć zasłużonego dla Klubu trenera i działacza Zbigniewa Szczypiora organizując zawody rzutowe. Tym razem zawodnicy mieli możliwość uczestnictwa w konkursie rzutu młotem oraz rzadziej rozgrywanym rzucie ciężarkiem.

Uzyskano wiele wartościowych wyników. Konkurs rzutu młotem 7,26kg wygrał Arkadiusz Rogowski wynikiem 69,02m przed Sebastianem Januszem z Mielca (62,78m) i naszym juniorem, Mikołajem Górskim 57,00m, który zwyciężył również w młotem o masie 6kg (66,11m).

Rzut młotem pięciokilogramowym wygrał Michał Kiec z AZS AWF Warszawa (58,09m). Drugie miejsce, z nowym rekordem życiowym zajął Michał Odolczyk ze „Skry”(52,04m), a trzecie nasz weteran Andrzej Piączkowski (50,36m).

W konkursie kobiet bezapelacyjnie najlepsza okazała się Katarzyna Furmanek z Kielc, która posłała młot na odległość 62,43m.

Pełne wyniki

więcej

Zaproszenie na Integracyjną Imprezę Sportową

RKS „SKRA” Warszawa wraz ze współorganizatorem Fundacją AVALON mają zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców Warszawy i okolic na Integracyjną Imprezę Sportową dla osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych, która odbędzie się dnia 19 września 2015 roku na stadionie RKS „SKRA” Warszawa przy ul. Wawelskiej 5.

IIS IIS program

więcej

Trzy złota na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski!

Trzy medale (wszystkie złote) zdobyli nasi reprezentanci podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski rozegranych w dniach 5 – 6.09.2015 w Białymstoku.

Dobrą passę rozpoczął młociarz Arkadiusz Rogowski (poniżej podczas dekoracji), który uzyskując 71,34m wyprzedził drugiego w konkursie Rafała Ciszewskiego z Opola o prawie osiem metrów (63,56m). Warto dodać, że nasz zawodnik zwyciężył w „młodzieżówce” po raz trzeci z rzędu. Oprócz niego młotem rzucał Sebastian Nowicki, któremu mimo przewlekłej kontuzji udało zająć się czwarte miejsce (62,83m) oraz Karol Kieda – 53,33m – 10. miejsce.

20150905_151434[1]

Kontynuatorem sukcesów na tych zawodach był Szymon Lubański (poniżej, po lewej z trenerem Przemysławem Radkiewiczem). Pewnie wygrał skok w dal (7,64m), z nowym rekordem życiowym poprawionym o aż 29cm.

FOTF0B2[1]FOTAC1[1]W drugim dniu zawodów trzeci złoty medal zdobył Emil Faraj (po prawej) wygrywając z przewagą zaledwie jednego centymetra trójskok (15,06m).

Bardzo dobry start zaliczyła również Zuzanna Lemiesz, zajmując szóste miejsce w biegu na 100m przez płotki (14,96s) oraz nasi złoci medaliści w innych konkurencjach: Arkadiusz Rogowski był szósty w rzucie dyskiem (47,41m), a Szymon Lubański siódmy w trójskoku (13,75m).

Ponadto na zawodach zaprezentował się Marek Ambroziewicz – w pchnięciu kulą uzyskał 13,86 co pozwoliło na zajęcie 11. miejsca.

Powyższe rezultaty pozwoliły nam na wywalczenie, bardzo dobrego, 11. miejsca w punktacji klubowej (na 85 sklasyfikowanych), z dorobkiem 125 punktów.