Rodzina, ach rodzina…

Podczas halowego sprawdzianu PZLA, który odbył się w Spale, w finale biegu na 60 metrów przez płotki, zawodniczka RKS Skra Warszawa – Zuzanna Lemiesz (rocznik 1993) zajęła 5. miejsce, ustanawiając rekord życiowy czasem 8.99. Podopieczna trenera Pawła Rączki, która za kilka dni skończy 23 lata, po raz pierwszy w karierze uporała się w hali z barierą 9 sekund.

Z kolei na mityngu w Łodzi, fajnie spisała się młodzież OKS Skra Warszawa – Agnieszka Maciak (rocznik 1998) ustanowiła absolutny rekord życiowy w skoku o tyczce. W 3. próbie pokonała poprzeczkę na wysokości 3.70 m – w tym sezonie tylko dwie Polki, i to z Wybrzeża, skakały w hali wyżej (Olga Frąckowiak z AZS AWFiS Gdańsk – 4.20 m i Agnieszka Kaszuba z KL Gdynia – 4.00 m)! Trzy próby na 3.80 m na razie nieudane.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku, Agnieszka Maciak – podopieczna trenera Andrzeja Gawendy – zajęła 2. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (mistrzostwach Polski juniorów młodszych), wyrównując wówczas rekord życiowy (3.50 m).

Dotychczas świata znał imię Pia głównie dzięki… piosence „When the Rain Begins to Fall”, którą wykonywała – wraz z gorszym z Jacksonów, Jermaine’m – nijaka Pia Zadora. Niewykluczone, że już wkrótce świat usłyszy o naszej Pia, tyle że Skrzyszowskiej (rocznik 2001!). Otóż zawodniczka Skry wygrała bieg finałowy na 60 metrów w znakomitym czasie 7.88 (oczywiście „życiówka”) i powróciła na czoło halowych tabel krajowych w kategorii młodziczek, czym sprawiła wielką frajdę trenerowi Przemysławowi Radkiewiczowi…

Radku, serdeczne gratulacje! Nie tylko te sportowe…