Monthly Archives: Lipiec 2016

Anita Włodarczyk po raz trzeci mistrzynią Europy!

Ze znakomitej strony pokazała się podczas mistrzostw Europy rozgrywanych w Amsterdamie (6 – 10.07.2016) Anita Włodarczyk. Po udanych, aczkolwiek trochę nerwowych eliminacjach w finale nie pozostawiła rywalkom żadnych złudzeń, wygrywając z wynikiem 78,14m. Drugie miejsce zajęła Niemka Betty Heidler – 75,77m, a trzecie reprezentantka Azerbejdżanu Hanna Skydan – 73,83m. Tak dobry start znakomicie prognozuje przed sierpniowymi Igrzyskami Olimpijskimi!

anitaAMSmedal

Pełne wyniki ME Amsterdam

więcej

Srebrny medal Mikołaja Górskiego na 70. Mistrzostwach Polski Juniorów

Mikołaj Górski (poniżej podczas dekoracji na podium oraz z dwójką pozostałych medalistów Adrianem Muszyńskim i Radosławem Sikorą) powtórzył ubiegłoroczny sukces i  z wynikiem 64,99m wywalczył drugie miejsce w konkursie rzutu młotem rozegranego podczas 70. Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się od 1 do 3 lipca w Suwałkach. Wcześniej pewnie przebrnął przez eliminacje, już w pierwszym rzucie uzyskując wynik lepszy od minimum kwalifikacyjnego. Niestety na tym etapie udział zakończył drugi z naszych młociarzy – Adrianowi Świerczyńskiemu zabrakło jedynie trzech centymetrów do awansu do czołowej dwunastki (ostatecznie 13. miejsce – 53,54m).

20160703_113141

20160703_113505(0)

W rywalizacji sprinterów reprezentował nas Jacek Zawadzki. Nieco lepiej poszło mu na 100m – po udanym biegu eliminacyjnym awansował do finału, w którym zajął 7. miejsce – 11,05s. Na 200m udało mu się awansować tylko do finału B. Tam jednak poprawił swoje najlepsze osiągnięcie życiowe – 22,23s i uplasował się na drugiej pozycji.

W skoku o tyczce Agnieszka Maciak próbowała powtórzyć swój ubiegłoroczny sukces z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, gdzie wywalczyła srebrny medal. Warunki atmosferyczne niestety znacznie utrudniły to zadanie i po bardzo obiecujących skokach rozgrzewkowych, w konkursie udało się jej pokonać wysokość 3,50m, co pozwoliło na zajęcie 6. miejsca.